Wojciech Wojdak i Kacper Majchrzak na 6. miejscach w finałach ME w pływaniu

Trzeciego dnia mistrzostw Europy na basenie w Londynie przeprowadzono pięć finałów. Do dwóch z nich zakwalifikowali się reprezentanci Polski.

Piotr Ziemka

Szóste miejsce na 1500 metrów kraulem zajął Wojciech Wojdak. Polak uzyskał czas 14:59.66. Zwyciężył Gregorio Paltrinieri (14:34.04). Włoch wygrał tę konkurencję na europejskim czempionacie również w latach 2012 i 2014. Srebrny medal zdobył rodak triumfatora - Gabriele Detti (14:48.75). Trzeci był Ukrainiec Michajło Romanczuk (14:50.33).

Na szóstej pozycji został sklasyfikowany także Kacper Majchrzak (1:47.45), który rywalizował na 200 metrów stylem dowolnym. Po 50, 100 i 150 metrach prowadził obrońca mistrzowskiego tytułu Serb Velimir Stjepanovic, ale zwycięstwo odniósł Holender Sebastiaan Verschuren (1:46.02). Stjepanovic był drugi (1:46.26). Na trzecim stopniu podium stanął James Guy z Wielkiej Brytanii (1:46.42).

W środę do czwartkowych finałów awansowali Jan Świtkowski i Tomasz Polewka. Świtkowski miał czwarty czas 1/2 finału na 200 m delfinem, a Polewka - drugi na 50 m stylem grzbietowym.