KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Mocne słowa wicemistrza olimpijskiego. Bonk: W Polsce sportowców się nie szanuje

Bartłomiej Bonk zakończył karierę w 2016 roku. Srebrny medalista igrzysk olimpijskich na pieniężne świadczenie musi jednak jeszcze trochę poczekać. - W naszym kraju sportowców się nie szanuje - podkreślił były ciężarowiec.
Igor Kubiak
Igor Kubiak
Bartłomiej Bonk Agencja Gazeta / Kuba Atys / Na zdjęciu: Bartłomiej Bonk

Kilka tygodni temu Międzynarodowy Komitet Olimpijski zdyskwalifikował za doping Oleksija Torochtina i odebrał mu złoty medal igrzysk olimpijskich w Londynie w 2012 roku. Tym samym Bartłomiej Bonk przesunął się w końcowej klasyfikacji z trzeciego na drugie miejsce (więcej TUTAJ).

Polak na odebranie medalu musi jednak jeszcze trochę poczekać. W październiku w podobnych okolicznościach złoto odebrała Anita Włodarczyk podczas 100-lecia PKOl. - Był to odpowiedni moment, bym i ja otrzymał swoje srebro, ale wtedy informacja o tym, że należy ono do mnie, nie była oficjalna. Będę więc musiał poczekać na inną, lecz z pewnością mniej uroczystą, okazję - przyznał Bonk w rozmowie z katowickim "Sportem".

Bonk z powodu problemów zdrowotnych musiał zakończyć karierę w wieku 32 lat - po igrzyskach w Rio de Janeiro. - Prawda jest taka, że w naszym kraju sportowców się nie szanuje (...) Trochę przykre było to, że operację, która polegała na wstawieniu ośmiu śrub i dwóch prętów w odcinek lędźwiowy, musiałem sfinansować z własnych środków - podkreślił Bonk.

Mimo zdobycia srebrnego medalu igrzysk olimpijskich, 36-latek na świadczenie olimpijskie musi jeszcze trochę poczekać. - Aż skończę 40 lat, czyli do 2024 roku. To według mnie nie jest do końca fair, bo takie świadczenie powinno przysługiwać zaraz po zakończeniu kariery i stanowić dobry start do "normalnego" życia. Wielu medalistów igrzysk nie od razu potrafi się odnaleźć. Mnie się udało - przyznał Bonk, który od dwóch lat jest radnym Rady Miasta Opola.

Czytaj teżAdrian Zieliński. Przeżyć sportową karę śmierci

ZOBACZ WIDEO Stacja Tokio. Trudne życie taekwondzisty. Aleksandra Kowalczuk: To było straszne

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×