Kajetanowicz wystartuje przed własnymi kibicami. Przygotował nawet specjalną strefę

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / kajto.pl / Na zdjęciu: Kajetan Kajetanowicz
Materiały prasowe / kajto.pl / Na zdjęciu: Kajetan Kajetanowicz
zdjęcie autora artykułu

Kajetan Kajetanowicz potwierdził udział w ORLEN 80. Rajdzie Polski, który stanowi w tym roku siódmą rundę rajdowych mistrzostw świata WRC. Kierowca Orlen Rally Team przygotował też dla swoich fanów specjalną strefę i szereg niespodzianek.

Rajd Polski

W tym artykule dowiesz się o:

Kajetan Kajetanowicz wygrywał Rajd Polski trzykrotnie, otwierając sobie drogę do europejskich, a następnie międzynarodowych sukcesów. Żaden inny polski kierowca nie ma na koncie tylu zwycięstw w rodzimym klasyku. W zeszłym sezonie mistrz świata WRC2 Challenger pokonał mazurskie szutry w samochodzie oznaczonym numerem zero, co stanowiło element przygotowań do Rajdu Sardynii.

Tym razem duet Kajetanowicz-Szczepaniak do Mikołajek wybiera się po włoskich zmaganiach, w których Polacy uplasowali się na czwartym miejscu w WRC2 Challenger, mijając się z podium o niespełna cztery sekundy i zostawiając za sobą ponad 30 rywali. Załoga Orlen Rally Team ma na koncie w tym sezonie dopiero dwa starty w rajdowych mistrzostwach świata WRC, kolejnym będzie długo wyczekiwana, polska runda.

Tegoroczny, jubileuszowy ORLEN 80. Rajd Polski to największa i najbardziej prestiżowa impreza motorsportowa w kraju. Mazurskie zawody będą wielkim świętem dla rajdowych fanów, którzy od dawna nie mieli okazji oglądać na żywo jazdy mistrza świata i wielokrotnego mistrza Europy.

ZOBACZ WIDEO: Robert Kubica zaprasza na ORLEN 80. Rajd Polski. To będzie sportowe święto

Jeszcze przed zakończonym w niedzielę Rajdem Sardynii kierowca z Ustronia testował Skodę Fabię RS Rally2 na szutrach Warmii i Mazur, aby jak najlepiej przygotować się do zbliżającej się, rodzimej rundy WRC. Najbardziej utytułowany polski kierowca rajdowy jest pozytywnie nastawiony przed startem w krajowym klasyku, zwłaszcza że spodziewa się fantastycznej atmosfery i wielu biało-czerwonych flag wzdłuż odcinków specjalnych.

Kajetanowicz apeluje przy tym o bezpieczne kibicowanie naszym załogom i zaprasza do strefy serwisowej Orlen Rally Team, w której nie zabraknie emocji dla miłośników rajdów samochodowych. - Z radością wezmę udział w ORLEN 80. Rajdzie Polski i z dumą będę reprezentować biało-czerwone barwy. To będzie wielkie święto dla kibiców, ale też dla nas, kierowców. Bo choć będziemy konkurować na odcinkach, to pojedziemy razem w zgodnym celu, aby przysporzyć powodów do radości wszystkim obserwującym rajd na miejscu i przed telewizorami - powiedział trzykrotny mistrz Europy.

- Mazury ugoszczą w tym roku najszybsze załogi świata i na cztery dni staną się areną zmagań na najwyższym poziomie. Jestem przekonany, że wzdłuż tras powiewać będą biało-czerwone flagi, a nasi kibice pokażą światu, jak cieszą się tym sportem. Mam nadzieję, że wspólnie stworzymy wyjątkowe widowisko. Już nie mogę się doczekać! Cały zespół Orlen Rally Team intensywnie pracował, jesteśmy gotowi do walki i bardzo cieszę się na spotkanie z Wami. Kibicujcie bezpiecznie i odwiedzajcie nas w parku serwisowym, bo czekają na was niespodzianki - dodał Kajetanowicz.

ORLEN 80. Rajd Polski odbędzie się w dniach 27-30 czerwca. Załogi będą rywalizować na 19 odcinkach specjalnych o łącznej długości 304,10 km. Pierwszy z nich rozegrany zostanie w czwartek o godz. 19:05, poprzedzi go ceremonia startu na rynku w Mikołajkach zaplanowana na godz. 17.00. Polski klasyk jest drugim, po Monte Carlo, najstarszym rajdem na świecie.

Czytaj także: - Verstappen zrobi sobie przerwę od F1? Zaskakujący pomysł - To koniec! Kierowca F1 się doigrał, jest oświadczenie zespołu

Źródło artykułu: WP SportoweFakty