Mistrzowie świata w Mikołajkach. Zapowiada się kapitalne ściganie

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / Red Bull / Na zdjęciu: Sebastien Ogier
Materiały prasowe / Red Bull / Na zdjęciu: Sebastien Ogier
zdjęcie autora artykułu

Poznaliśmy oficjalną listę startową ORLEN 80. Rajdu Polski. Na Mazury zawita wielokrotny mistrz świata Sebastien Ogier, będzie też dawny czempion Ott Tanak i pretendent do tytułu Thierry Neuville. Polacy będą trzymać kciuki za Kajetana Kajetanowicza.

Rajd Polski

ORLEN 80. Rajd Polski rozegrany zostanie między 27 a 30 czerwca w Mikołajkach. Nasza runda rajdowych mistrzostw świata WRC cieszy się sporym uznaniem wśród załóg, gdyż trasy na Mazurach zapewniają piękne krajobrazy, spore prędkości i ogromne emocje. Przekłada się to na efektowną listę startową.

Na występ w Polsce zdecydowała się żywa legenda rajdów - Sebastien Ogier. Doświadczony Francuz od kilku sezonów nie ściga się regularnie w WRC, wybiera konkretne rajdy i nie mógł sobie odmówić przyjemności pojawienia się w Mikołajkach.

O tym, że 40-latek z Gap wciąż dysponuje ogromnym talentem przekonaliśmy się w ubiegły weekend w Rajdzie Sardynii, gdzie do ostatniego oesu toczył walkę o zwycięstwo z Ottem Tanakiem. Ostatecznie lepszy był Estończyk, ale o zaledwie 0,2 s. Ogier i Tanak powinni też dać show w ORLEN 80. Rajdzie Polski.

ZOBACZ WIDEO: Robert Kubica zaprasza na ORLEN 80. Rajd Polski. To będzie sportowe święto

Kolejnym z faworytów ORLEN 80. Rajdu Polski bez wątpienia jest Thierry Neuville. Belg ma w tym roku ogromną szansę, aby zdobyć upragniony tytuł mistrza świata WRC. Kierowca Hyundaia przewodzi "generalce" z 122 punktami, ale słabszy występ na Sardynii mógł uderzyć w jego pewność siebie. Zwłaszcza że tuż za nim są Ott Tanak oraz Elfyn Evans. Obaj mają po 104 "oczka".

Na liście startowej ORLEN 80. Rajdu Polski pojawiły się też 23 załogi klasy WRC2. Samochodami tej kategorii w imprezie wystartują ulubieńcy miejscowych kibiców - Kajetan Kajetanowicz oraz Mikołaj Marczyk. "Kajto" ma na swoim koncie trzy zwycięstwa w imprezie, ale miały one miejsce, gdy polski klasyk należał do kalendarza rajdowych mistrzostw Europy (ERC).

- Z radością wezmę udział w ORLEN 80. Rajdzie Polski. To będzie wielkie święto dla kibiców, ale też dla nas - kierowców. Bo choć będziemy konkurować na odcinkach, to pojedziemy razem w zgodnym celu, aby przysporzyć powodów do radości wszystkim obserwującym rajd na miejscu i przed telewizorami. Mazury ugoszczą w tym roku najszybsze załogi świata i na cztery dni staną się areną zmagań na najwyższym poziomie - powiedział Kajetanowicz na konferencji poświęconej czerwcowej imprezie.

Łącznie do rywalizacji przystąpią 44 załogi z 23 państw. Na trzeci triumf na Mazurach liczy Ogier, który jak dotąd stawał na najwyższym stopniu podium polskiego klasyka w 2014 i 2015 roku. Raz w zawodach wygrywał Neuville (2017). Na premierowe zwycięstwo liczy Tanak, który trzykrotnie z powodu pecha tracił szansę na końcowy sukces w Mikołajkach.

Czytaj także: - Verstappen zrobi sobie przerwę od F1? Zaskakujący pomysł - To koniec! Kierowca F1 się doigrał, jest oświadczenie zespołu

Źródło artykułu: WP SportoweFakty