WRC: Pewny triumf Sebastiena Ogiera w Monte Carlo

Obrońca mistrzowskiego tytułu Sebastien Ogier został zwycięzcą 82. edycji Rajdu Monte Carlo. Kierowca Volkswagena stał się tym samym pierwszym liderem klasyfikacji generalnej WRC w sezonie 2014.

Rafał Lichowicz

Tegoroczną edycję Rajdu Monte Carlo zakończyła pętla Sospel - Col de Brouis - Breil sur Roya. Rozgrywany w ciemnościach odcinek specjalny padł łupem Jariego-Mattiego Latvali. Fin zgarnął przy okazji dodatkowe punkty za "Power Stage". Drugi na mecie był Sebastien Ogier. Francuz cieszył się przede wszystkim ze zwycięstwa w klasyfikacji generalnej.

Francuska załoga fabrycznego zespołu Volkswagena Sebatien Ogier - Julien Ingrassia triumfowała łącznie na 7 z 14 odcinków specjalnych. Na mecie przewaga Ogiera nad drugim kierowcą wyniosła ponad minutę. Obrońca mistrzowskiego tytułu rozpoczął tym samym nowy sezon w efektownym stylu zapisując na swoim koncie 27 punktów.

- Na początku rajdu straciliśmy bardzo dużo czasu, ale czułem, że będziemy w stanie w dalszej fazie nadrobić stracone sekundy. To nie był najłatwiejszy weekend. Cieszę się, że udało nam się zwyciężyć - mówił na mecie zwycięzca Rajdu Monte Carlo.

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas!
Sebastien Ogier wygrał inauguracyjną rundę w sezonie 2014 Sebastien Ogier wygrał inauguracyjną rundę w sezonie 2014

Kolejne miejsca na podium zajęli Bryan Bouffier oraz Kris Meeke. Dla obu kierowców to pierwsze w karierze podium w rywalizacji na najwyższym szczeblu rajdowych mistrzostw świata.

O sporym pechu może mówić Mikko Hirvonen. Awaria Forda Fiesty na ostatnim odcinku specjalnym uniemożliwiła Finowi dotarcie do mety. Kierowca M-Sportu dołączył tym samym do sporego grona kierowców, którzy nie ukończyli trudnej inauguracji w Monte Carlo. Swój udział w rajdzie zakończyli przedwcześnie: Thierry Neuville, Dani Sordo, Robert KubicaMartin Prokop i Francois Delecour.