Rajd Sardynii: Ogier rozpoczyna od zwycięstwa

Krótki 2-kilometrowy odcinek specjalny na arenie w Ittiri rozpoczął 13. edycję Rajdu Sardynii. Najlepszy czas na pokazowej próbie osiągnął mistrz świata Sebastien Ogier.

Rafał Lichowicz
Sebastien Ogier AFP / Sebastien Ogier

Z uwagi na mały dystans pierwszego oesu, otwierającego szóstą rundę mistrzostw świata WRC, różnice dzielące kolejnych kierowców były minimalne. Czołową dziesiątkę różniły ledwie dwie sekundy.

Sebastien Ogier, który uzyskał najlepszy rezultat wyjechał na trasę jako ostatni, a jego rywalem w bezpośrednim pojedynku był triumfator Rajdu Argentyny - Hayden Paddon. Kierowca z Nowej Zelandii był jednak gorszy od potrójnego mistrza świata o 1,3 sekundy i zajął ostatecznie 6. miejsce.

Na drugiej pozycji uplasował się Jari-Matti Latvala, który stracił do Ogiera niecałe pół sekundy. Fin w swojej parze pokonał Daniego Sordo  (+1,3). Trzeci był Ott Tanak triumfujący w pojedynku z Thierrym Neuvillem (+1,0).

Odcinek specjalny na arenie Ittiri zakończył pierwszy dzień rajdu. Dokończenie 1. etapu w piątek, gdzie na kierowców czeka 105 kilometrów podzielonych na osiem odcinków specjalnych. Rajd potrwa do niedzieli.