Jakub Brzeziński wraca na trasy Rajdowych Mistrzostw Świata

Jakub Brzeziński i Jakub Gerber wracają na trasy Rajdowych Mistrzostw Świata, aby zaliczyć kolejny start w cyklu Drive DMACK Fiesta Trophy. Areną zmagań ma być Rajd Katalonii, łączący w sobie szutrowe i asfaltowe odcinki specjalne.

Maciej Rowiński
Maciej Rowiński
Jakub Brzeziński Materiały prasowe / Jakub Brzeziński

Podczas ostatniej w tym roku rundy pucharu Fiesty Jakub Brzeziński będzie walczył o czwarte miejsce w klasyfikacji sezonu. 52. Rajd Katalonii rozpocznie się 13 października superoesem na ulicach Barcelony.

Do rywalizacji w Drive DMACK Fiesta Trophy zgłosiło się 10. zawodników. Każdy z nich będzie musiał zmierzyć się z wyjątkową katalońską trasą, która w piątek składa się prawie z samych szutrów, natomiast w sobotę i niedzielę areną zmagań będą jedynie asfalty. Jakub Brzeziński w ten weekend chce walczyć o podium, które może pozwolić mu na osiągnięcie czwartego miejsca w klasyfikacji pucharu.

W czwartek zawodnicy będą musieli zmierzyć się z odcinkiem testowym, a także asfaltowym superoesem na ulicach Barcelony. W piątek najlepsi rajdowi kierowcy świata przeniosą się na szutry, na których wytyczono sześć prób o długości ponad 115 kilometrów. Start pierwszej z nich, Caseres 1, zaplanowano na godzinę 10:08.

W sobotę zarówno zawodnicy z czołówki WRC, jak i Drive DMACK Fiesta Trophy, rozpoczną rywalizację na asfaltowych odcinkach. 15 września będzie ich aż osiem, wliczając w to widowiskowy superoes w Salou. Tym razem Brzeziński w swojej Fieście R2 pokona blisko 140 kilometrów. Niedzielne zakończenie rajdu to natomiast cztery próby, w tym kończący rywalizację Power Stage.

Dla Brzezińskiego będzie to kolejny nowy rajd w mistrzostwach świata, jednak już podczas poprzednich rund "Colin" pokazał, że na asfalcie potrafi notować bardzo dobre wyniki. Dlatego też cele na ten rajd są wysokie, choć oczywiście najważniejszym z nich jest dojechanie do mety i zbieranie kolejnego doświadczenia.

Ciekawostki Rajdu Katalonii:

  • Pierwsza edycja Rajdu Katalonii odbyła się w 1957 roku.
  • Rajd Katalonii jest jedyną rundą mistrzostw świata, która zawiera zarówno odcinki szutrowe, jak i asfaltowe.
  • Po raz pierwszy Rajd Katalonii znalazł się w mistrzostwach świata w 1991 roku. Najszybszym kierowcą okazał się wtedy Armin Schwarz jadący Toyotą Celicą GT-Four.
  • Ośmiokrotnie w Rajdzie Katalonii zwyciężał Sebastien Loeb.
  • Podczas Rajdu Katalonii zawodnicy przejadą łącznie aż 1378 kilometrów.
ZOBACZ WIDEO Mógł być najlepszy, ale... Portugalczycy wspominają Andrzeja Juskowiaka
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×