Kajetan Kajetanowicz wygrał Kryterium Asów na Karowej

Kajetan Kajetanowicz wraz ze swoim pilotem, Jarosławem Baranem po raz szósty wygrał Kryterium Asów na Karowej. Wcześniej załoga Lotos Rally Team triumfowała w Rajdzie Barbórka.

Andrzej Prochota
Andrzej Prochota
Kajetan Kajetanowicz podczas Kryterium Asów na Karowej Materiały prasowe / kajto.pl / Kajetan Kajetanowicz podczas Kryterium Asów na Karowej

Kajetan Kajetanowicz i Jarosław Baran już po raz czwarty wywalczyli barbórkowy dublet, wygrywając zarówno klasyfikację rajdu, jak i Kryterium Asów. Emocje na trybunach i przy trasie rosły z minuty na minutę. Ich kulminacyjnym momentem był przejazd Forda Fiesty WRC, za którego kierownicą siedział "Kajto". Choć jego show trwało zaledwie dwie minuty i jedną sekundę, dostarczyło niesamowitych wrażeń podekscytowanym fanom.

- Pod względem kilometrów Barbórka to krótki rajd, ale tak naprawdę wielki i bliski sercu. Organizatorzy dopinają wszystko na ostatni guzik, co doceniają kibice swoją liczną obecnością. Fenomenalnie było ścigać się Fordem Fiestą WRC. Raz jeszcze dziękuję M-Sport Poland za te emocje, to nieprawdopodobna historia. Mogłaby trwać bez końca – nie chciałem wysiadać z tego auta, bo nie wiem, kiedy do niego wrócę - powiedział "Kajto".

- Dziękuję za tę możliwość, to piękne zwieńczenie mistrzowskiego sezonu. Przy okazji wywalczonego zwycięstwa na Karowej chciałem podziękować kapitule Plebiscytu na Najlepszego Sportowca Polski 2017, która wybrała mnie do dwudziestki nominowanych. To wielkie wyróżnienie i fantastyczny moment nie tylko dla mnie, ale dla wszystkich fanów sportów motorowych w naszym kraju - mówił na mecie Kryterium Asów Kajetan Kajetanowicz.

Wyniki Kryterium Asów na Karowej 2017:
1. Kajetanowicz / Baran (Polska, Ford Fiesta WRC) 2:01,64
2. Butvilas / Renatas (Litwa, Skoda Fabia R5) +3,43
3. Marczyk / Gospodarczyk (Polska, Subaru Impreza STI) +4,08
4. Nivette / Heller (Polska, Skoda Fabia R5) +4,11
5. Kuchar / Lukas-Jurkowski (Polska, Citroen C4 RX) +4,74
6. Chuchała / Rozwadowski (Polska, Ford Fiesta R5++) +5,43
7. Słobodzian / Wróbel (Polska, Subaru Impreza STI) +5,46
8. Bouffier / Panseri (Francja, Ford Fiesta) +5,55
9. Ratajczyk / Szcześniak (Polska, Mitsubishi Lancer Evo X) +8,02
10. Gryc / Kuśnierz (Polska, Ford Fiesta R5) +9,24

ZOBACZ WIDEO: Kolejna pomyłka sędziego, Barcelona traci punkty. Zobacz skrót meczu [ZDJĘCIA ELEVEN SPORTS]

Czy Kajetan Kajetanowicz powinien rywalizować w WRC?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×