Rajd Dolnośląski: Grzyb wygrał zaciętą walkę na 1. etapie. Mistrz Polski skończył za drogą

Załoga Grzegorz Grzyb i Robert Hundla prowadzi po pierwszym etapie rywalizacji w Rajdzie Dolnośląskim. Liderowi RSMP po piętach depcze jednak inny kierowca Skody - Mikołaj Marczyk.

Rafał Lichowicz
Rafał Lichowicz
Na zdjęciu Grzegorz Grzyb w Skodzie Fabii R5 Materiały prasowe / RSMP.PL / Na zdjęciu Grzegorz Grzyb w Skodzie Fabii R5
W pierwszym etapie zaplanowanym na dwie pętle, złożone łącznie z sześciu odcinków specjalnych, po trzy próby wygrali Grzegorz Grzyb i Mikołaj Marczyk. Liderem rajdu od pierwszego do ostatniego oesu dnia był bardziej doświadczony kierowca Skody. Grzyb uzyskał jednak niewielką, wynoszącą 4,6 sekundy przewagę nad najgroźniejszym rywalem przed niedzielnym drugim etapem.

Podium pierwszego etapu uzupełnił Jakub Brzeziński. Trzeci z kierowców Skody w czołówce ma 11-sekundową stratę do lidera i również jest w grze o końcowe zwycięstwo.

Z rajdem bardzo szybko pożegnał się obrońca tytułu mistrza Polski i triumfator dwóch ostatnich edycji Rajdu Dolnośląskiego, Filip Nivette. Kierowca startujący w klasie Open N wypadł z trasy na trzecim odcinku, lądując swoją Fiestą Proto między drzewami.

Dwójkę swoich czołowych kierowców straciła na pierwszym etapie rybnicka grupa Rallytechnology. Po drugim oesie z powodu problemów technicznych zatrzymał się Zbigniew Gabryś. Przed ostatnią próbą dnia ten sam los spotkał Dariusza Polońskiego. Obaj kierowcy oddawali wysoką szóstą lokatę.

Czwarty po pierwszym dniu rywalizacji Tomasz Kasperczyk traci do podium blisko 30 sekund. Kierowca Tiger Energy Drink Rallye Team ma jednak ponad minutę przewagi nad piątym Jarosławem Kołtunem. Feralne dla kierowców na pierwszym etapie szóste miejsce zajmuje Łukasz Byśkiniewicz.

W rywalizacji kierowców w samochodach na jedną oś, zaciętą walkę o zwycięstwo toczą Jacek Jurecki i Kacper Wróblewski. Po pierwszym etapie górą jest kierowca Blachdom Plus Evotech Rally Team, który ma 5,6 sekundy nad młodym adeptem zespołu Rallytechnology.

Czołówka Rajdu Dolnośląskiego po 1. etapie:

P. Kierowca/pilot Samochód Czas/strata
1 Grzyb/Hundla Škoda Fabia R5 38:31.9
2 Marczyk/Gospodarczyk Škoda Fabia R5 +00:04.6
3 Brzeziński/Kozdroń Škoda Fabia R5 +00:10.9
4 Kasperczyk/Syty Ford Fiesta R5 +00:37.1
5 Kołtun/Pleskot Ford Fiesta R5 +01:16
6 Byśkiniewicz/Wisławski Hyundai I20 R5 +02:20.6
7 Słobodzian/Dachowski Subaru Impreza STi +02:23.5
8 Jurecki/Trela Peugeot 208 VTi R2 +03:09.2
9 Wróblewski/Spentany Peugeot 208 VTi R2 +03:14.8
10 Łata/Roik Ford Fiesta Proto +04:00.8

ZOBACZ WIDEO Ekspert wróży Kubicy błyskawiczny powrót. "Jego wyniki są niewiarygodne!"

Kto wygra Rajd Dolnośląski?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×