WRC2: Kajetan Kajetanowicz trzeci w Rajdzie Hiszpanii. Doskonały sezon w wykonaniu Polaka

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / kajto.pl / Na zdjęciu: Kajetan Kajetanowicz
Materiały prasowe / kajto.pl / Na zdjęciu: Kajetan Kajetanowicz

Kajetan Kajetanowicz ukończył Rajd Hiszpanii na trzeciej pozycji w klasie WRC2. Tym samym Polak w świetnym stylu zakończył sezon, który był dla niego niezwykle udany. Kajetanowicz w tym roku wygrał aż 20 oesów w WRC2.

Po porannej pętli Rajdu Hiszpanii Kajetan Kajetanowicz awansował na drugie miejsce w klasyfikacji generalnej WRC2. Niestety, kierowcy Lotos Rally Team nie udało się utrzymać wysokiej pozycji, bo podczas popołudniowej próby wyprzedził go Emil Lindholm. Mimo to, trzykrotny rajdowy mistrz Europy ma mnóstwo powodów do zadowolenia.

Kajetanowicz został sklasyfikowany na trzecim miejscu w Katalonii i tym samym dołożył kolejne "pudło" do swojej historii występów w WRC2.

Dla załogi Lotos Rally Team, którą oprócz Kajetana Kajetanowicza tworzy również pilot Maciej Szczepaniak, jest to koniec występów w WRC2 w sezonie 2019. Polacy podjęli walkę na 1840 kilometrach. Zmierzyli się z 89 oesami, z czego aż 20 wygrali i 52 ukończyli na podium.

Kajetanowicz i Szczepaniak, dla których był to drugi sezon spędzony w WRC2, spędzili 28 dni w rajdówce podczas zawodów mistrzostw świata. Łącznie z testami dało to aż 40 dni nieustannej, szybkiej jazdy.

Załoga Lotos Rally Team ma w tej chwili 88 punktów w klasyfikacji WRC2 i zajmuje drugie miejsce. Do prowadzącego Pierre'a-Louisa Loubeta traci 3 "oczka", ale Francuz planuje jeszcze występ w Rajdzie Australii, który zakończy sezon. Dlatego Loubet może powoli przymierzać się do korony mistrzowskiej w WRC2.

Szansę na wyprzedzenie Kajetanowicza i Loubeta ma też Benito Guerra, który do tej pory wywalczył 75 punktów. Meksykanin również pojawi się na Antypodach w listopadzie.

Rajd Hiszpanii w klasyfikacji WRC2 wygrał Eric Camilli.

Partnerem artykułu jest Grupa Lotos S.A.