RSMP: uroczysta gala oficjalnie zakończyła sezon. Poznaliśmy kalendarz mistrzostw Polski na rok 2020

Uroczysta gala sportu samochodowego Polskiego Związku Motorowego zwieńczyła tegoroczną rywalizację w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski. Podczas ceremonii, która odbyła się w Warszawie, poznaliśmy też kalendarz RSMP na sezon 2020.


Rajd Polski
Łukasz Kuczera
Łukasz Kuczera
Mikołaj Marczyk WP SportoweFakty / Jakub Rozmus / Na zdjęciu: Mikołaj Marczyk
Triumfatorzy klasyfikacji generalnej RSMP, poszczególnych klas, a także rywalizacji klubowej oraz wśród zespołów producenckich i sponsorskich zostali uhonorowani mistrzowskimi szarfami oraz pucharami. Wręczono także statuetki RMF Maxxx Trophy za zwycięstwo w klasyfikacji sezonu na odcinkach powerstage.

Przypomnijmy, że mistrzem Polski w sezonie 2019 został Mikołaj Marczyk, który reprezentował ekipę Skody. Tytuł wicemistrzowski wywalczył Tomasz Kasperczyk, a na trzecim miejscu w RSMP sklasyfikowano Bryana Bouffiera z Francji.

Podczas uroczystości przedstawiono również projekt przyszłorocznego kalendarza RSMP. Podobnie jak w tym sezonie zaplanowano siedem rund, ale ostatnia z nich, Rajd Dolnośląski wymaga jeszcze uzgodnień i potwierdzenia.

Czytaj także: Red Bull rozmawia z Verstappenem o nowym kontrakcie

ZOBACZ WIDEO Skoki narciarskie. Kamil Stoch o loteryjnym konkursie w Wiśle. "Nie można się było skupiać na wynikach"

Rywalizację już tradycyjnie zainauguruje Rajd Świdnicki-Krause w drugiej połowie kwietnia. Drugą rundą będzie Rajd Nadwiślański w pierwszej połowie maja, po którym rywalizacja przeniesie się z asfaltowych odcinków specjalnych na szutrowe. Pierwsza z dwóch rund o luźnych nawierzchniach to debiutujący w RSMP Rajd Żemaitija na Litwie w pierwszy weekend czerwca. Pod koniec miesiąca druga z szutrowych eliminacji - 77. Rajd Polski będący także czwartą rundą mistrzostw Europy.

Czytaj także: Dla Raikkonena dzieci są ważniejsze niż Formuła 1

Powrót na asfalty nastąpi w rozegranym w sierpniu 29. Rajdzie Rzeszowskim oraz wrześniowym Rajdzie Śląska. Rajd Dolnośląski zaplanowano w drugiej połowie października. Rajdy Polski i Rzeszowski będą podwójnie punktowane.

Kalendarz RSMP 2020:
17-19 kwietnia: Rajd Świdnicki-Krause
8-10 maja: Rajd Nadwiślański
5-6 czerwca: Rajd Żemaitija (Litwa)
26-28 czerwca: Rajd Polski
6-8 sierpnia: Rajd Rzeszowski
10-12 września: Rajd Śląska
16-18 października: Rajd Dolnośląski*

* - wymaga potwierdzenia

Czy Mikołaj Marczyk obroni tytuł w RSMP w sezonie 2020?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×