Tragedia podczas spaceru z psem. Nie żyje Giulia Maroni

Zdjęcie okładkowe artykułu: Instagram / Na zdjęcu: Giulia Maroni
Instagram / Na zdjęcu: Giulia Maroni
zdjęcie autora artykułu

Tragiczne wieści napłynęły z Włoch. Nie żyje rajdowa mistrzyni Giulia Maroni. 37-latka zginęła w wyniku nieszczęśliwego wypadku podczas spaceru z psem.

W tym artykule dowiesz się o:

Według medialnych doniesień, Giulia Maroni zmarła po upadku z wysokości 54 metrów podczas spaceru z psem po Apeninach w Modenie. 37-latka pechowo poślizgnęła się i spadła ze zbocza góry. Szybko na miejscu pojawiła się latająca karetka, która przetransportowała kobietę do szpitala.

Służby ratunkowe nie zdołały jednak uratować życia Maroni. W szpitalu okazało się, że jej obrażenia były śmiertelne. Kobieta zmarła w niedzielny wieczór, 28 stycznia. Nie miała szans na przeżycie, gdyż spadając, uderzała o drzewa i skały.

- To był tragiczny wypadek. Kobieta źle postawiła nogę i poślizgnęła się. Od razu zauważyliśmy, że jej stan jest niestety bardzo poważny - przekazał szef górskiej stacji ratownictwa, Nicolas Barattini.

"Tydzień rozpoczął się od bardzo złych wiadomości. Wypadek w górach zabrał Giulię Maroni, zapaloną sportsmenkę i miłośniczkę off-roadu, która współpracowała z naszym magazynem" - przekazał włoski magazyn 4x4, którego Maroni była korespondentką i fotografką.

Zawodniczkę pożegnała też Lina Van De Mars, która startowała z nią w rajdach terenowych w Pucharze Europy FIA. "Właśnie snuliśmy nowe plany na sezon 2024. To był zaszczyt cię znać. Ściganie się z tobą było przyjemnością" - napisała w mediach społecznościowych.

Czytaj także: Spokój Realu Madryt w małych derbach. "Królewscy" samodzielnym liderem La Ligi Skandaliczne sceny przed meczem Realu. Powinni spalić się ze wstydu [WIDEO]

Źródło artykułu: WP SportoweFakty