Spokój Realu Madryt w małych derbach. "Królewscy" samodzielnym liderem La Ligi

Real Madryt nie miał żadnych problemów z pokonaniem Getafe na stadionie rywala. "Królewscy" wygrali 2:0, a obie bramki zdobył Joselu, który tym razem wystąpił od 1. minuty.

Tomasz Galiński
Joselu zapewnił Realowi Madryt wyjazdowe zwycięstwo z Getafe PAP/EPA / Kiko Huesca / Na zdjęciu: Joselu zapewnił Realowi Madryt wyjazdowe zwycięstwo z Getafe
Wyjazdy na Coliseum Alfonso Pérez nigdy nie są przyjemne. Getafe słynie z ostrej, brutalnej wręcz gry i Real Madryt też się o tym przekonał. Zwłaszcza, że sędzia Ricardo de Burgos Bengoetxea kompletnie nie panował nad tym, co dzieje się na boisku.

Ale na koniec Królewscy mogą świętować, bo odnieśli cenne zwycięstwo na trudnym terenie. Bohaterem okazał się Joselu, który strzelił dwa gole. W pierwszej połowie popisał się skuteczną główką po dośrodkowaniu Lucasa Vazqueza, a po przerwie wykorzystał dobre podanie Viniciusa Juniora, kierunkowym przyjęciem ograł rywala i płaskim uderzeniem zaskoczył Davida Sorię.

Goście mieli przewagę od pierwszej do ostatniej minuty (z minimalnie słabszym fragmentem na początku drugiej połowy) i zasłużenie sięgnęli po pełną pulę.

Dzięki temu Real awansował na pierwsze miejsce w La Lidze i może spoglądać z góry w kierunku Girony oraz pozostałych ekip, choć reszta ma już znacznie większą stratę.

I tak naprawdę wygrana Realu powinna być dużo bardziej okazała, ale dwóch fenomenalnych sytuacji nie wykorzystał Vinicius.

Goście byli strasznie niechlujni pod bramką przeciwnika, co mogło się na nich zemścić. Raz nieodpowiedzialnie przed własnym polem karnym stracił piłkę Aurelien Tchouameni, ale na jego szczęście Borja Mayoral nie wykorzystał dogodnej sytuacji, trafiając w obramowanie bramki. Z kolei dobitka Luisa Milli była niecelna. Ponadto dwa groźne strzały oddał Mason Greenwood, natomiast z drugiej strony to nie był mecz, w którym Andrij Łunin miałby ręce pełne roboty.

Jeśli po tym spotkaniu jest coś, co może martwić Carlo Ancelottiego, to kontuzja Antonio Ruedigera. Niemiec w pierwszej połowie ucierpiał po jednej z interwencji i miał problemy z normalnym bieganiem. Utykał, w pewnym momencie nawet usiadł na murawie i potrzebował pomocy medycznej. Utykał, gdy schodził do szatni.

Getafe CF - Real Madryt 0:2 (0:1)
0:1 Joselu 14'
0:2 Joselu 56'

Getafe: David Soria - Damian Suarez, Domingos Duarte (46' Juanmi Latasa), Omar Alderete, Gaston Alvarez - Jose Angel Carmona (46' Jordi Martin), Djene (46' Diego Rico), Luis Milla, Nemanja Maksimović (88' Yellu Santiago) - Mason Greenwood, Borja Mayoral (88' Jaime Mata).

Real: Andrij Łunin - Lucas Vazquez, Antonio Ruediger (46' Eduardo Camavinga), Nacho, Ferland Mendy - Luka Modrić, Aurelien Tchouameni, Fede Valverde, Jude Bellingham (88' Dani Carvajal) - Joselu (88' Brahim Diaz), Vinicius Junior (76' Rodrygo).

Żółte kartki: Djene (Getafe) oraz Mendy, Tchouameni (Real).

Sędzia: Ricardo de Burgos Bengoetxea.