Coraz ciekawiej wśród motocyklistów na Dakarze. Dobra jazda Polaków

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / Honda / Na zdjęciu: Joan Barreda
Materiały prasowe / Honda / Na zdjęciu: Joan Barreda
zdjęcie autora artykułu

Joan Barreda dołożył drugie etapowe zwycięstwo do swojej kolekcji w tegorocznym Rajdzie Dakar, ale to Sam Sunderland nadal przewodzi "generalce". Z dobrej strony w środę pokazali się też polscy motocykliści, zwłaszcza Konrad Dąbrowski.

W szeregach Hondy pojawiły się w środę uśmiechy, po tym jak najszybsi na trasie czwartego etapu Rajdu Dakar okazali się Joan Barreda i Pablo Quintanilla. Hiszpan, dla którego był to drugi triumf w tegorocznej edycji imprezy, pokonał ponad 450-kilometrową trasę w 4 godziny 7 minut i 6 sekund. Chilijczyk stracił do niego 3 minuty i 37 sekund.

Liderem Dakaru wśród motocyklistów pozostaje jednak Sam Sunderland, który w środę ukończył etap z szóstym czasem. Ciekawie zrobiło się w "generalce", gdzie jeszcze we wtorek Adrien van Beveren tracił do reprezentanta ekipy Gas Gas ledwie 4 sekundy. Jednak Francuz tym razem nie uniknął kłopotów.

Van Beveren dotarł do mety z ponad 14 minutami straty do Barredy i stracił drugą pozycję w klasyfikacji generalnej Dakaru. Problemy miał też Daniel Sanders, który świetnie rozpoczął rajd - od zwycięstwa w prologu i najlepszego czasu w pierwszym etapie. W środę Australijczyk zanotował jednak wywrotkę i stracił przez to sporo minut.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: Messi na parkiecie? Nie porywa

Z polskich motocyklistów na słowa uznania zasłużył Konrad Dąbrowski, bo zbierający doświadczenie 20-latek zameldował się na mecie z 30. czasem. Minimalnie wolniejszy od niego okazał Maciej Giemza.

- Ten etap był inny niż trzy poprzednie. Pierwszy raz jechaliśmy w większości po twardej nawierzchni i było też dużo kamieni, przez co ten odcinek bardziej przypominał zeszłoroczne. Miałem prosty plan, bo wiedziałem, że będzie twardo i że na takiej nawierzchni czuję się mniej komfortowo niż na piachu. Więc mój plan był taki, żeby wystartować, jak najdłużej jechać samemu, a jeżeli dogoni mnie szybszy zawodnik to trzymać się z nim do mety - wyjawił po zakończeniu ścigania Dąbrowski.

- Dogonił mnie Arunas Gelazninkas z Janem Brabecem i od setnego kilometra, aż do mety, jechaliśmy we trzech utrzymując bardzo dobre tempo. Było dla mnie bardzo dobrym treningiem i dużo lepiej się czuję po tym dniu na twardym oraz na kamieniach niż wcześniej. Ale dalej wolę piach i wydmy. Na tym czuję się najlepiej - dodał polski motocyklista.

Rajd Dakar - motocykle - 4. etap - wyniki :

Poz.ZawodnikZespółCzas/strata
1.Joan BarredaMonster Energy Honda4:07.06
2.Pablo QuintanillaMonster Energy Honda+3.37
3.Rui GoncalvesSherco Factory+6.59
4.Lorenzo SantolinoSherco Factory+7.56
5.Luciano BenavidesHusqvarna Factory Racing+8.55
6.Sam SunderlandGas Gas+9.15
7.Matthias WalknerRed Bull KTM+10.45
8.Stefan SvitkoSlovnaft Rally Team+12.03
9.Martin MichekOrion - Moto Racing Group+13.18
10.Ricky BrabecMonster Energy Honda+13.34
***
30.Konrad DąbrowskiDuust Rally Team+27.03
39.Maciej GiemzaOrlen Team+32.03

Rajd Dakar - motocykle - klasyfikacja po 4. etapie:

Poz.ZawodnikZespółCzas/strata
1.Sam SunderlandGas Gas15:30.01
2.Matthias WalknerRed Bull KTM+3.00
3.Adrien van BeverenMonster Energy Yamaha+4.54
4.Daniel SandersGas Gas+7.07
5.Lorenzo SantolinoSherco Factory+10.28
6.Pablo QuintanillaMonster Energy Honda+11.13
7.Joan BarredaMonster Energy Honda+14.12
8.Skyler HowesRockstar Energy Husqvarna+15.16
9.Stefan SvitkoSlovnaft Rally Team+20.42
10.Kevin BenavidesRed Bull KTM+25.12
***
33.Maciej GiemzaOrlen Team+1:47.09
36.Konrad DąbrowskiDuust Rally Team+2:03.12

Czytaj także: Lewis Hamilton porzuci F1 na rzecz filmów?! Znane szczegóły Zdjęcie Michaela Schumachera poruszyło fanów F1

Źródło artykułu: