Geisenberger, Wendl i Arlt najlepsi na mistrzostwach świata w Siguldzie

Natalie Geisenberger zdobyła złoty medal mistrzostw świata w saneczkarstwie na lodowym torze w Siguldzie. Rywalizację męskich dwójek wygrali Tobias Wendl i Tobias Arlt.

Piotr Ziemka

Natalie Geisenberger uzyskała czas 1:24.142. Była najlepsza w obu przejazdach. Urodzona w 1988 roku Niemka szósty raz z rzędu zdobyła medal mistrzostw świata jedynek kobiet, a drugi raz wywalczyła złoto. Na drugim stopniu podium stanęła Tatiana Iwanowa. Rosjanka powtórzyła swój wyczyn z 2012 roku, gdy również była druga. Wtedy wyprzedziła ją Tatjana Huefner, która na Łotwie zdobyła brąz, choć po pierwszym ślizgu znajdowała się wyżej niż Iwanowa. Na 19. pozycji uplasowała się Natalia Wojtuściszyn. Tuż za nią znalazła się Ewa Kuls.

Tobias Wendl i Tobias Arlt obronili mistrzowski tytuł. Niemcy byli najlepsi w obu ślizgach i triumfowali z łącznym czasem 1:23.900. Druga lokatę wywalczyli Austriacy Peter Penz i Georg Fischler (1:24.036). Na trzecim miejscu uplasowali się 37-letni Włosi Christian Oberstolz i Patrick Gruber (1:24.157). Medali nie zdobyli więc Toni Eggert i Sascha Benecken. Aktualni liderzy klasyfikacji generalnej Pucharu Świata zakończyli rywalizację na czwartej pozycji.

Artur Gędzius i Jakub Kowalewski zostali sklasyfikowani na 17. miejscu. 22. lokatę zajęli Patryk Poręba oraz Karol Mikrut.