Natalia Maliszewska wygrała MP na 3 km, Nicola Mazur najlepsza na 1000 m

Natalia Maliszewska zdobyła w Tomaszowie Mazowieckim złoty medal mistrzostw Polski 2019 w short tracku w rywalizacji na trzy kilometry.

Piotr Ziemka
Natalia Maliszewska PAP / Grzegorz Michałowski / Na zdjęciu: Natalia Maliszewska
Pierwszy niedzielny finał rozegrano na dystansie 1000 metrów. Wygrała Nicola Mazur (1:44.565). Na drugim stopniu podium stanęła Patrycja Maliszewska (1:45.711). Jako trzecia minęła metę Natalia Maliszewska (2:00.674). Mistrzyni Europy i triumfatorka klasyfikacji generalnej Pucharu Świata na 500 metrów wygrała finał krajowego czempionatu na trzy kilometry z czasem 5:37.807. Srebrny medal zdobyła najlepsza podczas sobotniej rywalizacji na 1500 metrów - Gabriela Topolska (5:37.898). Trzecia finiszowała Patrycja Markiewicz (5:37.951).

Trzy złote medale MP seniorów 2019 w konkurencjach indywidualnych zdobył Szymon Wilczyk. Po sobotnich triumfach na 1500 i 500 m, 24-latek najszybciej pokonał kilometr - z czasem 1:30.410. Drugie miejsce zajął Mateusz Krzemiński (1:30.479). Na trzeciej pozycji został sklasyfikowany Paweł Adamski (1:30.645), który wygrał zmagania na 3 kilometry (5:01.994). Drugi w najdłuższej indywidualnej konkurencji dnia był Mateusz Mikołajuk (5:02.553), a trzeci - Sebastian Hydzik (5:19.523).

Wielobój kobiet z dorobkiem 84 punktów wygrała N. Maliszewska. 57 "oczek" zdobyła Gabriela Topolska, 53 Nicola Mazur, a 46 Patrycja Maliszewska. Wśród mężczyzn najlepszy okazał się Wilczyk (105 pkt). Drugi wynik uzyskał Adamski (76), a trzeci - Krzemiński (47).

Czy Nicola Mazur awansuje do półfinału zawodów Pucharu Świata w następnym sezonie?