Finał MŚ na PGE Narodowym? Wszystko jasne

W kwestii tegorocznych mistrzostw świata w siatkówce nadal jest dużo niewiadomych. "Przegląd Sportowy" jednak wyjaśnił kwestię ewentualnej organizacji finału na stadionie PGE Narodowym w Warszawie.

Robert Czykiel
Robert Czykiel
 PGE Narodowy WP SportoweFakty / Anna Klepaczko / PGE Narodowy
Rosja miała być gospodarzem mistrzostw świata w siatkówce mężczyzn, ale sama się pozbawiła prestiżowej imprezy. FIVB odebrał turniej za wywołanie wojny w Ukrainie. Skorzystała na tym m.in. Polska, która przejęła zawody i będzie u siebie gościć najlepsze drużyny na świecie.

Zmiana organizatora jednak jest dużym wyzwaniem. W tej chwili wiadomo, że MŚ odbędą się w Polsce i Słowenii, a potrzebny jest jeszcze trzeci gospodarz. Prawdopodobnie będą to Włochy, choć oficjalna decyzja jeszcze nie zapadła.

Pewne jednak jest to, że w naszym kraju będzie się odbywać część zmagań w fazie grupowej, dwa mecze 1/8 finału i ćwierćfinału, a także półfinały, mecz o 3. miejsce i finał. Szybko pojawił się pomysł, aby spotkanie o złoto rozegrać na PGE Narodowym w Warszawie. W 2014 roku na stołecznym obiekcie odbył się mecz otwarcia siatkarskiego mundialu i był to strzał w dziesiątkę.

ZOBACZ WIDEO: Milioner chwali się luksusową łodzią. Tak na niej szaleje

"Przegląd Sportowy" jednak donosi, że w tym roku nie ma szans, aby siatkówka znowu gościła na Narodowym. Jest za mało czasu, aby zorganizować tak wielkie przedsięwzięcie. Obecnie w grę wchodzą trzy inne lokalizacje.

Katowice, Częstochowa i Gliwice - te trzy miasta obecnie mają największe szanse, aby zorganizować mistrzostwa świata. Polski dziennik twierdzi, że najniższe notowania mają Gliwice. Z kolei na finał największe szanse mają Katowice.

Mecz o złoto miałby odbyć się w Spodku. Tym samym powtórzyłaby się historia z 2014 roku. Wtedy w legendarnym katowickim obiekcie reprezentacja Polski sięgnęła po złoto, pokonując w finale Brazylię 3:1.

Mistrzostwa świata 2022 mają rozpocząć się 26 sierpnia i potrwają do 11 września. W turnieju wezmą udział 24 drużyny. Polska jest w grupie C, a rywalami będą Stany Zjednoczone, Meksyk i Bułgaria.

Sezon reprezentacyjny coraz bliżej. Rozpoczęło się pierwsze zgrupowanie polskiej kadry >>

Dramat reprezentanta Polski. Poważna kontuzja >>

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×