Mistrzostw Europy U-20: Polska - Włochy. O której finał? Gdzie śledzić relację na żywo?

Siatkarze reprezentacji Polski U-20 awansowali do finału Mistrzostw Europy. Podopieczni Mateusza Grabdy w półfinale w efektownym stylu pokonali Belgię. W starciu o złoto rywalem Biało-Czerwonych będą Włosi.

Jacek Pawłowski
reprezentacja Polski U-20 Materiały prasowe / CEV / Na zdjęciu: reprezentacja Polski U-20
Reprezentacje Polski i Włoch zmierzyły się ze sobą w fazie grupowej. Wówczas góra byli podopieczni Matteo Battocchio. Triumf 3:0 nad Biało-Czerwonymi zapewnił Azzurim pierwsze miejsce w grupie I i pewny awans do półfinału, w którym bez straty seta uporali się z Bułgarami.

Biało-Czerwoni w walce o finał Mistrzostw Europy zmierzyli się z Belgami. Ekipa z Niderlandów wcześniej poniosła zaledwie jedną porażkę, ulegając na zakończenie pierwszej rundy turnieju 1:3 Czechom. W konfrontacji z ekipą znad Wisły triumfator grupy II nie miał jednak zbyt wiele do powiedzenia, ulegając w trzech setach.

Niedzielny finał zaplanowany został na godzinę 20.00. Wcześniej, o godzinie 17.30, w meczu o 3. miejsce na parkiet wybiegną reprezentacje Belgii i Bułgarii. Pierwsza konfrontacja tych zespołów rozstrzygnęła się po 69 minutach na korzyść podopiecznych Krisa Eyckmansa.

Relację na żywo z meczu finałowego Mistrzostw Europy U-20 Polska - Włochy, śledzić będzie można w internecie. Specjalnie dla naszych czytelników, portal WP SportoweFakty, będzie relacjonował mecz o złote medale już od godziny 20.00!