Nie obyło się bez niespodzianek w 2. kolejce Tauron 1. ligi

Za nami już druga kolejka Tauron 1. ligi mężczyzn, w której nie obyło się bez niespodzianek. Nie brakowało też zaciętych spotkań, bo aż trzy zakończyły się w tie-breaku.

Anna Bagińska
Siatkówka WP SportoweFakty / Anna Klepaczko / Siatkówka
Do kategorii niespodzianek 2.kolejki Tauron 1. ligi należy zaliczyć wygraną Avii Świdnik z MKS-em Będzin po niezwykle emocjonującym meczu. Będzinianie prowadzili już 2:0 w setach, ale od trzeciej partii to podopieczni Witolda Chwastyniaka radzili sobie lepiej. MVP został wybrany Mateusz Rećko, który zdobył 29 punktów. Po drugiej stronie najlepiej spisywał się Łukasz Swodczyk, który dołożył do dorobku drużyny 17 oczek.

Blisko małej niespodzianki było w Bydgoszczy. Beniaminek z Białegostoku prowadził w meczu z Visłą już 2:1, ale nie potrafił wykorzystać tej przewagi. Podopieczni Michala Masnego wygrali kolejny w tym sezonie tie-break. W szeregach jego drużyny błyszczał Damian Wierzbicki, który zdobył aż 32 punkty, co było najlepszym indywidualnym wynikiem kolejki. Atakujący skończył ponad połowę piłek.

Również w pięciu setach zakończyło się spotkanie w Tomaszowie Mazowieckim. Siatkarze AZS AGH Kraków zrehabilitowali się za porażkę z beniaminkiem sprzed tygodnia i wygrali z Lechią. Z kolei blisko do doprowadzenia do tie-breaka byli siatkarze z Nowej Soli, ale ostatecznie przegrali z Norwidem Częstochowa 1:3. Również bez niespodzianek obyło się w meczu Olimpii Sulęcin z Gwardią Wrocław. Górą był faworyt.

Na lepszy wynik na pewno liczyli siatkarze Legii Warszawa. Na wyjeździe przegrali z Mickiewiczem Kluczbork i tylko pierwszy set spotkania był zacięty. Ze względu na przełożone mecze, w tej kolejce dwa, na debiut w tym sezonie poczekają jeszcze Krispol Września, SMS PZPS Spała oraz PGS KPS Siedlce.

Wyniki 2. kolejki Tauron 1. ligi mężczyzn:
[tag=2650]
Polski Cukier AVIA Świdnik[/tag] - MKS Będzin 3:2
(21:25, 22:25, 25:19, 25:23, 15:10)
BKS Visła Proline Bydgoszcz - BAS Białystok 3:2 (18:25, 30:28, 22:25, 25:14, 15:10)
Lechia Tomaszów Mazowiecki - AZS AGH Kraków 2:3 (25:21, 28:30, 25:21, 19:25, 12:15)
Exact Systems Norwid Częstochowa - MKST Astra Nowa Sól 3:1 (18:25, 25:18, 25:20, 27:25)
Olimpia Sulęcin - Chemeko-System Gwardia Wrocław 0:3 (16:25, 20:25, 20:25)
Mickiewicz Kluczbork - Legia Warszawa 3:0 (30:28, 25:18, 25:20)