• MŚ 2022

Demolka w secie. Belgia ośmieszyła rywalki

Bez zaskoczeń w starciach Belgii z Kamerunem oraz Japonii z Argentyną w mistrzostwach świata siatkarek. Drużyny z Europy i Azji odniosły zwycięstwo po 3:0. Jeden z setów zakończył się niecodziennym wynikiem 25:8.

Siatkarki reprezentacji Belgii PAP/EPA / Koen Van Weel / Siatkarki reprezentacji Belgii.
Konfrontacja Belgii z Kamerunem była siatkarskim "sprintem". Drużyna z Beneluksu nie straciła dużo energii przed kolejnymi meczami w MŚ 2022, a Kamerun miał już serdecznie dość kolejnych lekcji. Reprezentacja z Afryki poniosła komplet porażek i nie była w stanie rozstrzygnąć nawet seta ani w meczu z Kenią, ani z Portoryko.

W pierwszym secie Belgia pozwoliła wyeliminowanemu już z turnieju zespołowi na zdobycie tylko ośmiu punktów. 25:8 to niecodzienny wynik nawet w meczu z tak wyraźnym faworytem. Później Kamerun mocniej zaznaczał obecność na boisku, ale skończyło się na wynikach 25:19 i 25:14. Drużyna z Beneluksu znalazła się na drugim miejscu w tabeli i czeka na wynik starcia Włoch z Holandią.

Bez zaskoczenia również w meczu Japonii z Argentyną. Drużyna z Azji poradziła sobie dwa dni temu z Brazylią, dlatego nie zamierzała hamować w rywalizacji z jej regionalnym przeciwnikiem. Zakończyła się ona wynikiem 3:0.

Japonia zdobyła prowadzenie wcześnie w pierwszym i w drugim secie. Energiczne siatkarki okazały się nieuchwytne ani dla blokujących, ani dla broniących Argentynek. Na początku trzeciej partii lepsza była drużyna z Ameryki Południowej, ale nie nacieszyła się długo prowadzeniem i po odwróceniu wyniku ponownie została pokonana.