Spóźnialscy źle weszli w sezon. Faworyci górą w 3. kolejce Tauron 1. ligi

W trzeciej kolejce Tauron 1. Ligi zostały rozegrane wszystkie spotkania. Swoje debiuty w tym sezonie zaliczyły ekipy Krispolu Września, PSG PKS Siedlce i SMS PZPS Spała, ale żadna z tych drużyn nie może być z inauguracji zadowolona.

Anna Bagińska
Siatkarze Olimpii Sulęcin Materiały prasowe / Sebastian Tasakowski / Na zdjęciu: Siatkarze Olimpii Sulęcin
Wymienione wyżej drużyny poprzekładały swoje wcześniejsze mecze ze względu na udział ich zawodników w mistrzostwach Europy do lat 20. W ten weekend rozpoczęły sezon Tauron 1. ligi i przegrały swoje spotkania. Siedlczanie byli blisko do przedłużenia rywalizacji, ale przegrali trzeci set na przewagi. Także we Wrześniu jeden z setów był niezwykle zacięty. Za to Gwardia Wrocław bez problemu poradziła sobie z SMS PZPS Spała. To już trzecia w tym sezonie wygrana wrocławian i to bez straty punktów.

Również trzecie zwycięstwo w tym sezonie zapisali w miniony weekend na swoje konto siatkarze Visły Bydgoszcz. Tym razem zdobyli komplet punktów, a ich wyższość musieli uznać siatkarze Avii Świdnik. Dobrze w miniony weekend poradził sobie też beniaminek z Nowej Soli, który pokonał w trzech setach Chrobry Głogów.

Gorzej się wiodło drugiemu nowemu zespołowi w lidze. BAS Białystok uległ na własnym boisku Lechii Tomaszów Mazowiecki. Również powodów do zadowolenia nie mają gracze Legii Warszawa. Przegrali drugie spotkanie z rzędu. Tym razem lepsza okazała się Olimpia Sulęcin.

Wyniki 3. kolejki Tauron 1. ligi mężczyzn:
AZS AGH Kraków - Exact Systems Norwid Częstochowa 3:2 (25:23, 25:17, 19:25, 12:25, 15:8)
Chemeko-System Gwardia Wrocław - SMS PZPS Spała 3:0 (25:20, 25:23, 25:16)
PSG KPS Siedlce - MKS Będzin 0:3 (20:25, 19:25, 26:28)
Krispol Września - Mickiewicz Kluczbork 0:3 (22:25, 26:28, 22:25)
BAS Białystok - Lechia Tomaszów Mazowiecki 1:3 (25:17, 28:30, 21:25, 22:25)
MKS AVIA Świdnik - BKS Visła Proline Bydgoszcz 1:3 (25:23, 19:25, 22:25, 22:25)
MKST Astra Nowa Sól - SPS Chrobry Głogów 3:0 (25:17, 25:15, 25:23)
Legia Warszawa - Olimpia Sulęcin 1:3 (23:25, 19:25, 25:22, 28:30)