Fatalny bilans najgorszego zespołu w grupie Chemika Police

Wygrana 3:0 CSM Targoviste z Maricą Płowdiw oznacza, że bułgarska drużyna zakończyła fazę grupową z kompletem porażek i bez wygranego seta. Rywalizowała ona m.in. z Grupa Azoty Chemikiem Police.

drużyna Grupy Azoty Chemika Police Materiały prasowe / CEV / Na zdjęciu: drużyna Grupy Azoty Chemika Police
Konfrontacja była przedostatnią w grupie Ligi Mistrzyń, w której rywalizował również Chemik. Oba zespoły nie miały już możliwości przeskoczenia w tabeli na miejsca premiowane awansem do fazy pucharowej. Pozostało im mieć nadzieję na udane pożegnanie się z europejskim pucharem.

Lepiej w grupie poradziły sobie siatkarki z Rumunii, które wygrały pierwsze spotkanie z Maricą, a ponadto urwały po punkcie w obu starciach z Chemikiem. CSM Targoviste przegrywał później z mistrzem Polski w tie-breakach, dlatego stracił możliwość wyprzedzenia Chemiczek.

Zgodnie z przewidywaniami, CSM Targoviste rozdawał karty we własnej hali w starciu z zespołem, który we wcześniejszych pięciu kolejkach nie rozstrzygnął ani jednego seta. W pierwszej partii Marica Płowdiw została pokonana 18:25, a już przegrana 10:25 w kolejnej rundzie była wstydliwym wynikiem dla siatkarek z Bułgarii. Najbardziej zacięty był trzeci set, w którym rumuńska drużyna postawiła na swoim dopiero w akcji na 26:24.

Podobnie mały ciężar gatunkowy miało starcie Alby Blaj z Prometejem Dnipro. W grupie w towarzystwie Vero Volley Monza oraz Le Cannet obu zespołom nie udało się odegrać znaczącej roli. Oba zespoły odniosły do środy po jednym zwycięstwie. Alba była lepsza w pierwszym meczu z Prometejem, a ukraińska drużyna zwyciężyła z Le Cannet. W środę rumuński zespół ponownie pokonał wygodnego przeciwnika 3:1.