Znamy trzech półfinalistów Tauron 1. ligi

Po pierwszym tygodniu rywalizacji play-off w Tauron 1. lidze poznaliśmy trójkę półfinalistów. Na czwartego poczekamy przynajmniej do wtorku.

Anna Bagińska
siatkarze MKS-u Będzin WP SportoweFakty / Tomasz Kudala / Na zdjęciu: siatkarze MKS-u Będzin
Lider po fazie zasadniczej, czyli MKS Będzin nie miał większych problemów z ograniem ósmej ekipy. Może w pierwszym meczu było trudniej. Siatkarze Lechii wygrali drugiego seta i byli blisko sukcesu w trzecim. Jednak to ekipa z Zagłębia przechyliła szalę zwycięstwa na swoją stronę. Na pewno pomogło w tym 13 asów serwisowych (przy ledwo 2 rywala). W drugim starciu tych ekip jeden set był zacięty i to wszystko. MKS pewnie wygrał i zameldował się w półfinale.

Rywalem będzinian będzie BKS Visła. Bydgoszczanie oba mecze wygrali po 3:0. Ich rywalizacja z Mickiewiczem Kluczbork na tym etapie przebiegła bez większej historii.

W niedzielę poznaliśmy trzeciego półfinalistę i jak na razie, w tej parze było najwięcej walki. Wicelider z Częstochowy w pierwszym starciu gładko pokonał Avię Świdnik. Jednak w drugim meczu świdniczanie zdecydowanie postawili się faworytowi. Prowadzili już 2:1 w setach i byli blisko doprowadzenia do trzeciego, decydującego meczu. Jednak nie wykorzystali szansy i to Exact Systems Norwid powalczy o mistrzostwo.

Swojego półfinałowego rywala podopieczni Leszka Hudziaka poznają dopiero we wtorek. Wtedy został zaplanowany drugi mecz pomiędzy Gwardią Wrocław i AZS AGH Kraków. Pierwsze spotkanie 3:0 wygrali siatkarze z Dolnego Śląska. Jednak dwa sety były grane na przewagi. Gdyby akademikom udało się wyrównać stan rywalizacji, trzecie spotkanie odbyłoby się w czwartek.

Wyniki ćwierćfinałów Tauron 1.ligi mężczyzn:
MKS Będzin - Lechia Tomaszów Mazowiecki 3:1 (25:18, 21:25, 27:25, 25:16)
Lechia Tomaszów Mazowiecki - MKS Będzin 0:3 (19:25, 28:30, 22:25)
Exact Systems Norwid Częstochowa - PZL Leonardo AVIA Świdnik 3:0 (25:13, 25:19, 25:13)
PZL Leonardo Avia Świdnik - Exact Systems Norwid Częstochowa 2:3 (25:21, 21:25, 25:19, 25:27, 12:15)
Mickiewicz Kluczbork - BKS Visła Proline Bydgoszcz 0:3 (16:25, 16:25, 23:25)
BKS Visła Proline Bydgoszcz - Mickiewicz Kluczbork 3:0 (25:19, 25:17, 25:23)
Chemeko-System Gwardia Wrocław - AZS AGH Kraków 3:0 (26:24, 26:24, 25:22)