To ma być "Dream Team"?! Zaskakujący skład drużyny gwiazd Ligi Mistrzów

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Tomasz Kudala / Na zdjęciu: siatkarze Jastrzębskiego Węgla
WP SportoweFakty / Tomasz Kudala / Na zdjęciu: siatkarze Jastrzębskiego Węgla
zdjęcie autora artykułu

Finał rywalizacji Ligi Mistrzów będzie wewnętrzną sprawą Polaków. Po raz trzeci z rzędu klub z naszego kraju sięgnie po główne trofeum. Europejska Konfederacja Siatkówki ogłosiła "drużynę marzeń" obecnego sezonu LM. I jest szok.

Tegoroczny finał rozgrywek Ligi Mistrzów przejdzie do historii polskiej siatkówki. Rywalizację o złoto rozstrzygną bowiem między sobą dwa najlepsze zespoły minionego sezonu PlusLigi, co tylko potwierdza rosnący prestiż polskiej ligi. Z tej okazji Europejska Konfederacja Siatkówki opublikowała skład drużyny gwiazd Ligi Mistrzów siatkarzy 2023. Powiedzieć, że zaskakujący, to jak nie powiedzieć nic!

W ogłoszonej przez CEV po głosowaniu kibiców "drużynie gwiazd" tegorocznej edycji LM znalazł się zaledwie jeden przedstawiciel klubów, które w najbliższy weekend walczyć będą o główne trofeum. W gronie wyróżnionych znalazł się David Smith.

Co ciekawe, w zestawieniu znaleźli się gracze (plus trener - dop. red.) Halkbanku Ankara, odprawionego w półfinale przez Jastrzębski Węgiel, Itasu Trentino wyeliminowanego w ćwierćfinale przez Grupę Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle oraz... Ziraatu Bankasi, który odpadł po przegranych barażach z Berlin Recycling Volleys.

Drużyna gwiazd Ligi Mistrzów 2023:

Rozgrywający: Micah Ma'a (Halkbank Ankara) Przyjmujący: Alessandro Michieletto (Itas Trentino), Martin Atanasow (Ziraat Bankasi Ankara) Atakujący: Nimir Abdel-Aziz (Halkbank Ankara) Środkowi: David Smith (Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle), Marko Mert Matić (Halkbank Ankara) Libero: Gabriele Laurenzano (Itas Trentino)

Trener: Taner Atik (Halkbank Ankara).

Tureckie zespoły mogą poszczycić się również najliczniejszą reprezentacją w przypadku drużyny sezonu rozgrywek kobiecych. W tym przypadku jest to jednak w pełni zrozumiałe, bowiem ekipy znad Bosforu powalczą o prymat w żeńskiej siatkówce. Miłym akcentem jest jednak obecność w tym zestawieniu Any Kalandadze, przyjmującej Developresu Bella Dolina Rzeszów.

Drużyna gwiazd Ligi Mistrzyń 2023:

Rozgrywająca: Cansu Ozbay (VakifBank SK) Przyjmujące: Gabriela Braga Guimaraes (VakifBank SK), Ana Kalandadze (Developres Rzeszów) Atakująca: Paola Egonu (VakifBank SK) Środkowe: Zehra Gunes (VakifBank SK), Eda Erdem Dundar (Fenerbahce Stambuł) Libero: Ayca Aykac (VakifBank SK)

Trener: Ferhat Akbas (Eczacibasi Stambuł).

Czytaj także: Światowa federacja grozi Polsce. Teraz się tłumaczy Polak w kadrze Senegalu? Niezwykła historia objawienia PlusLigi

ZOBACZ WIDEO: Spadli z Ekstraklasy. Zaraz kolejna zmiana? "Jest duże zainteresowanie"

Źródło artykułu: WP SportoweFakty