Jeden z najwybitniejszych reprezentantów wraca do PlusLigi!

Jeden z najwybitniejszych reprezentantów Polski w historii, wicemistrz i mistrz świata, swego czasu najlepszy rozgrywający globu, wraca do PlusLigi. W czwartek został przedstawiony jako nowy prezes Cerradu Enei Czarnych Radom.

Piotr Dobrowolski
Piotr Dobrowolski
Paweł Zagumny WP SportoweFakty / Justyna Serafin / Na zdjęciu: Paweł Zagumny
Historia zatoczyła koło - Paweł Zagumny wraca do Radomia, czyli do miejsca, w którym rozpoczynał swoją seniorską karierę. W latach 1995-1997 był rozgrywającym Czarnych. Następnie przeniósł się do Morza Szczecin, skąd wypłynął na szerokie wody. Był wielokrotnym medalistą mistrzostw Polski, zdobywcą pucharu naszego kraju.

Aż 427 razy wystąpił w reprezentacji Polski, sięgając z nią po mistrzostwo świata w 2014 roku oraz srebrny medal czempionatu globu w 2006 roku. Z Biało-Czerwonymi wygrał także mistrzostwa Europy w 2009 roku oraz zwyciężył w Lidze Światowej trzy lata później. W latach 2006-2009 zdobywał nagrody dla najlepszego rozgrywającego najważniejszych światowych imprez.

W czwartek został przedstawiony jako nowy prezes Cerradu Enei Czarnych Radom na specjalnie zwołanej konferencji prasowej. Zastąpi na tym stanowisku Dariusza Fryszkowskiego.

Po zakończeniu kariery, Zagumny pełnił funkcję dyrektora sportowego Politechniki Warszawskiej. W latach 2019-2020 był zaś prezesem Polskiej Ligi Siatkówki.

Przed Zagumnym bardzo trudne zadanie - będzie zarządzał klubem, który w minionym sezonie PlusLigi zanotował najgorszy bilans, taki sam, jak spadkowicz, BBTS Bielsko-Biała. Drużyna jest obecnie w fazie przebudowy - ze składu z poprzednich rozgrywek pozostało zaledwie dwóch zawodników, Michał Ostrowski i Maciej Nowowsiak. Zakontraktowani zostali: rozgrywający Vuk Todorović, libero Dominik Teklak i środkowy Wojciech Kraj, a w ostatnich dniach klub poinformował o podpisaniu umów z Mateuszem Kufką, środkowym bloku, reprezentantem Polski U-21, oraz Konradem Formelą, przyjmującym, który ostatni sezon spędził w BBTS-ie.

Czytaj także:
>> Norwid z kolejnym kontraktem. Zostaje jeden z liderów
>> Trudny sprawdzian przed reprezentacją Polski kobiet. Obrońca tytułu na horyzoncie

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: Miss Euro szaleje! "Mamba na koniec"
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×