Efektowna wygrana Niemiec w mistrzostwach Europy siatkarzy

Drużyna Michała Winiarskiego nie dała szans Szwajcarii i pokonała ją w trzysetowym meczu. Po komplet punktów sięgnęła w piątek również reprezentacja Czech.

Reprezentacja Niemiec w mistrzostwach Europy 2023 Materiały prasowe / CEV / Reprezentacja Niemiec w mistrzostwach Europy 2023
Niemcy poradzili sobie w roli faworytów i pewnie wypunktowali Szwajcarię. Tylko w trzecim secie Helweci przebili się przez granicę 20 punktów. Dwucyfrową liczbę punktów dla zespołu Michała Winiarskiego zdobyli Denis Kaliberda oraz Erik Roehrs. Najlepszym siatkarzem z Niemiec w bloku był Florian Krage.

W "polskiej grupie" doszło do konfrontacji Czech i Danii. Nasi południowi sąsiedzi zwyciężyli 3:1 z niedoświadczonym na arenie międzynarodowej przeciwnikiem. Rywalizacja była wyrównana. Dania postawiła na swoim w drugim secie i następnie nie przestała wywierać presji na Czechach. Drużyna z centrum Europy poradziła sobie i zdobyła pierwszy komplet punktów w mistrzostwach po porażce 0:3 z Polską.

Do szalonego zwrotu akcji doszło w meczu Portugalii z Grecją. Drużyna z Półwyspu Iberyjskiego wydawała się mieć wszystkie najmocniejsze karty po swojej stronie, ponieważ prowadziła 2:0 w setach. Przeciwnik nie zwątpił jednak w możliwość odniesienia zwycięstwa i w maratońskim meczu odwrócił wynik na 3:2.