KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Memoriał Arkadiusza Gołasia w zupełnie nowej formule

Już 9 września w Częstochowie rozegrana zostanie kolejna edycja memoriału poświęconego pamięci Arkadiusza Gołasia. Tegoroczny turniej w niewielkim stopniu nawiąże jednak do tego, co kibice oglądali w poprzednich latach. Zamiast dwóch dni turnieju i renomowanych zagranicznych drużyn tegoroczna odsłona turnieju składać się będzie tylko z jednego pojedynku, w którym Tytan AZS Częstochowa zmierzy się z Fartem Kielce.

Adrian Heluszka
Adrian Heluszka

W poprzednich latach memoriał Arkadiusza Gołasia zawsze cieszył się sporą popularnością m.in. ze względu na to, że występowały w nim solidne zespoły zagraniczne liczące się na europejskiej arenie. Turnieju nie można było wyobrazić sobie także bez udziału PGE Skry Bełchatów, która grając nawet w rezerwowym składzie potrafiła utrzeć nosa rywalom. W tym roku turniej całkiem zmienił jednak swoje oblicze. Zamiast czterech spotkań i dwóch dni rywalizacji kibice będą musieli zadowolić się tylko jednym spotkaniem, w którym częstochowski Tytan AZS podejmie Farta Kielce z Marcusem Nilssonem oraz Pierrem Puyolem w składzie. - Rzeczywiście, formuła tegorocznej imprezy poświęconej pamięci Arkadiusza Gołasia jest zupełnie inna od trzech poprzednich - zorganizowanych przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Częstochowie. Złożyło się na to kilka przyczyn. Przede wszystkim, w terminie od 10 do 18 września rozgrywane są Mistrzostwa Europy w Siatkówce Mężczyzn. W tym okresie, a może i kilka dni dłużej, czołowe zespoły PlusLigi i drużyny zagraniczne pozbawione będą reprezentantów swoich krajów. Uznaliśmy, że zorganizowanie imprezy w trakcie Mistrzostw w dotychczasowym kształcie (4 drużyny, 2 z zagranicy), której koszty sięgają kwoty 100.000 złotych, a w której miałyby wziąć udział drużyny bez swoich najlepszych graczy, mija się z celem. Trzeba pamiętać, że rodzima publiczność przyzwyczajona jest do wysokiego poziomu sportowego meczów siatkarskich rozgrywanych w Hali "Polonia" - tłumaczy dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Częstochowie Tomasz Łuszcz. - Sądziliśmy, że uda nam się zorganizować Memoriał w idealnym według nas terminie tj. w dniach 23-24 lub 24-25 września. Dlatego idealnym, gdyż był to jedyny "wolny" weekend po Mistrzostwach Europy a przed inauguracją PlusLigi, która startuje już 1 października. Niestety, częstochowski AZS w tym czasie zaplanował udział w VI Memoriale im. Zdzisława Ambroziaka w Warszawie. Wobec powyższego, postanowiliśmy, że zorganizujemy imprezę poświęconą pamięci Arka w zupełnie nowym kształcie i ze względu na kibiców, w terminie niepokrywającym się z Mistrzostwami Europy. Po analizie składów osobowych polskich drużyn uznaliśmy, że właśnie Fart Kielce gwarantuje przyjazd praktycznie w pełnym składzie.

Zawody ma uświetnić koncert artystki młodego pokolenia, Ewy Farny. Memoriałowi towarzyszyć będzie jeszcze kilka imprez pobocznych. - 9 września, w godzinach dopołudniowych, na Miejskim Stadionie Lekkoatletycznym rozpoczyna się 3-dniowa impreza sportowa pn. "Olimpiada Razem 2011", w której weźmie udział około 800 niepełnosprawnych dzieci i młodzieży z terenu powiatu częstochowskiego. Postanowiliśmy wkomponować imprezę memoriałową w wyżej wymienioną Olimpiadę i w ten sposób przybliżyć sylwetkę wspaniałego człowieka i sportowca najmłodszym sportowcom, o którym być może w 2005r.w ogóle nie słyszeli. Poza meczem Tytan AZS Częstochowa - Fart Kielce, w porozumieniu z Klubem LKS "GOL-START" Częstochowa, Klubem zrzeszającym w większości sportowców niepełnosprawnych i przy udziale firmy "Stage Art" postanowiliśmy zorganizować dodatkowo koncert bardzo popularnej, zwłaszcza wśród młodego pokolenia Polaków i Czechów, Ewy Farny z zespołem - dodaje Łuszcz.

Program memoriału:

1.mecz siatkówki: Tytan AZS Częstochowa - Fart Kielce
2.koncert: Ewa Farna z zespołem

Wstęp:

"Cegiełki" upoważniające do wstępu na imprezę można nabyć w Hali "Polonia" przy ul. Dekabrystów 43 i w Cafe Skrzynka przy ul. Dąbrowskiego 1 w Częstochowie.

Koszt "cegiełki" - 20 zł.
Dzieci do lat 6 - wstęp bezpłatny.

Początek turnieju o godzinie 17.00.

Polub Siatkówkę na Facebooku
Zgłoś błąd
inf.własna
Komentarze (1)
 • realista Zgłoś komentarz
  nie maja prawa nazywac tego memoriałem, to tylko mecz towarzyski z przecietnym zespołem, a cena 20 zl ze sparing to próba wyłudzenia pieniedzy od naiwnych ludzi, bilety na mecze ligowe sa
  Czytaj całość
  tańsze, pakosz musi odejsc z tego klubu bo co rok go osłabia a pieniadze bierze tylko dla siebie, memoriał to jest np. teraz w spodku, a nie taka zalosna parodia, a argumentacja jest smieszna.
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×