KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Pastuchy, frajerzy i wiejski PR - zobacz najpopularniejsze siatkarskie cytaty 2012 roku

W 2012 roku tradycyjnie nie brakowało wielkich emocji i kontrowersyjnych cytatów. Zobaczcie sami czyje wypowiedzi odbiły się największym echem w mediach polskich i zagranicznych.

Jacek Pawłowski
Jacek Pawłowski

"Wiejski PR" - Zbigniew Bartman na konferencji prasowej po meczu AZS Politechnika Warszawska - Jastrzębski Węgiel skrytykował działaczy stołecznego klubu.

- Przygotowałem sobie dawno temu przemowę na dzisiejszy dzień. Tematem miał być wiejski PR działaczy Politechniki, oczerniający niektórych byłych zawodników klubu, co uważam za żenujące. (...) Przygotowałem sobie kilka ripost na dzisiaj, ale nie chcę prezentować ich żenującego stylu.

"Pastuchy" - Zbigniew Bartman o zachowaniu bułgarskich pseudokibiców po meczu Ligi Światowej Polska - Bułgaria.

- Zachowanie sędziów liniowych i kibiców to jest skandal. Innym określeniem niż pastuchy nie można ich nazwać.
Zbigniew Bartman w 2012 roku zasłynął kilkoma głośnymi cytatami Zbigniew Bartman w 2012 roku zasłynął kilkoma głośnymi cytatami
"Po Grozerze została tylko koszulka" - Daniel Pliński o Zbigniewie Bartmanie.

- Powiedzmy sobie szczerze, po Grozerze pozostał w Resovii tylko numer. Na razie zawodnikowi z numerem "dziewięć" grającemu po przekątnej z rozgrywającym, daleko do Grozera. (...) Myślę, że większe szanse na zastąpienie Grozera ma Jochen Schoeps, który bardzo dużo potrafi.

Źródło: Przegląd Sportowy

"Mamy jedną rozgrywajacą" - Marek Brandt o jed(y)nej rozgrywającej w zespole PTPS Piła.

- Katić to skok jakościowy. Z całym szacunkiem dla drugiej rozgrywającej, ale lepiej byłoby, gdybyśmy nie musieli zbyt często korzystać z jej usług. Nawet małe przeziębienie Katić może być dla nas problemem.

Źródło: Głos Wielkopolski

"Nikt nic nie robi" - Francesca Piccinini po nieudanej przygodzie Włoszek na igrzyskach olimpijskich w Londynie.

- Nie byłyśmy grupą, brakowało harmonii i nikt nie zrobił nic, by to jakoś naprawić. Smutne to. Minęło kilka miesięcy i nawet dzisiaj nie ma żadnej analizy naszej gry, czy ktoś za to odpowiada, albo kto będzie wyjaśniał, co się stało.

Źródło: La Stampa

"Albo on albo ja" - Francesca Piccinini o swojej przyszłości w kadrze Massimo Barboliniego.

- Jeśli on zostanie, to nie wydaje mi się, by moja obecność w reprezentacji była dobrym pomysłem. Zależy mi na tym, żeby nasza kadra rozpoczęła wszystko od początku, żeby powietrze się oczyściło.

Źródło: La Stampa
Francesca Picinini zadeklarowała, że nie zagra w kadrze Włoch dopóki trenerem będzie Massimo Barbolini Francesca Picinini zadeklarowała, że nie zagra w kadrze Włoch dopóki trenerem będzie Massimo Barbolini
"I kto to mówi?" - Eleonora Lo Bianco w odpowiedzi na wypowiedź Franceski Piccinini.

- Myślę, ze Francesca chciała wyrazić swój dyskomfort. Chcę podkreślić, że to jej dyskomfort, jej subiektywne odczucie, nie mające nic wspólnego z rzeczywistością. Zawsze uważałam, że to niesprawiedliwe, gdy pojedynczy gracz otwiera dla prasy drzwi do naszej szatni, bowiem jego słowa ukazują jedynie częściowy i niepełny obraz rzeczywistości. Jeszcze bardziej przykre jest czytanie tak ciężkich słów wypowiedzianych przez siatkarkę taką jak Francesca. Prawdopodobnie jedynego sportowca, który po tym jak porzucił koszulkę reprezentacji dla własnego interesu, został ponownie powołany do kadry.

Źródło: corrieredellosport.it

"Trener widział inaczej niż wszyscy" - Dejan Vincić o swoim odejściu z PGE Skry Bełchatów.

- W klubie próbuje się zamiatać wszystko pod dywan. Po treningu ja, moi koledzy z drużyny i inni obserwatorzy wiedzieli, że powinienem wyjść w pierwszej szóstce. Od samego początku nie miałem wsparcia ze strony trenera, dlatego postanowiłem odejść, szczególnie w tej sytuacji.

Źródło: Dziennik Ekipa

Od Anastasiego do złota Ligi Światowej - siatkarski alfabet 2012 roku

"Mój zespół nie jest chory" - Jerzy Matlak o współpracy jego zawodniczek z psychologiem.

- Nie ma takiej możliwości. Nigdy nie korzystałem z jego usług, bo to by oznaczało, że mam chory zespół, który wymaga zamknięcia w zakładzie i podjęcia leczenia.

Źródło: trojmiasto.pl

"Przegraliśmy jak ostatni frajerzy" - Marek Bąk o porażce Siódemki Legionovii Legionowo w meczu z AZS Białystok.

- Mnie jest wstyd wobec kibiców, bo przychodzą 2 tysiące ludzi, bijemy rekord frekwencji, masa osób stoi na trybunach, robimy igrzyska i przegrywamy po frajersku. To mówię z pełną odpowiedzialnością: przegraliśmy ten mecz jak ostatni frajerzy.
Wiceprezes Siódemki Legionowo Marek Bąk po meczu z AZS Białystok stwierdził, że jego zespół przegrał mecz po frajersku Wiceprezes Siódemki Legionowo Marek Bąk po meczu z AZS Białystok stwierdził, że jego zespół przegrał mecz po frajersku
"Zalegamy tylko za pół miesiąca" - Lech Rutkowski o ucieczce Trynidadek Channon Thompson i Sinead Jack.

- Nie rozumiem w ogóle tej sytuacji. Zachowanie siatkarek jest naganne. Będziemy dochodzić naszych praw, bo mamy z nimi ważne kontrakty. Zalegaliśmy z wypłatami może za pół miesiąca, więc nie sądzę, żeby to było powodem tej ucieczki.

Źródło: Kurier Poranny

"Nie róbmy z siebie debili" - Jacek Nawrocki o systemie challenge.

- Jednak chyba lepiej by było, kiedy to sędziowie by decydowali a nie my wszyscy wokół tego mamy skakać i robić za przeproszeniem z siebie debili.

Polub Siatkówkę na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (11)
 • Moderator Zgłoś komentarz
  Mnie Pan B. absolutnie nie uwiera, ale niech będzie. Dam człowiekowi drugą szansę i nie będę mu więcej wypominał tych złych cytatów. Niech sobie działa na chwałę Mazowieckiej
  Czytaj całość
  siatkówki zobaczymy jaki będzie efekt. W każdym razie wolałbym o Legionowii słuchać w kontekście akcji kolory świata itp. niż głupich, wypowiedzianych pod wpływem emocji słów. I tak przy okazji wierz mi, że nie zamierzam się chełpić wynikiem sobotniego meczu bez względu na to jaki będzie, bo w przyszłym roku i tak wolałbym w OL Legionowię i Jedynkę Aleksandrów Ł. niż np. AZS Białystok i Chemika Police.
  • Marlon_Brandon Zgłoś komentarz
   Cieszę się, że jednak widzisz dobrze rzeczy, które się dzieją wokół Legionovii ale nadal smuci mnie fakt, ze zbyt nadmiernie, prawie obsesyjnie akcentujesz wszelkie sprawy odnoszące
   Czytaj całość
   się do pana B.Bardzo Cię ten człowiek uwiera,kolejny artykuł gdzie dajesz do zrozumienia, ze głównym złem w polskiej kobiecej siatkówce jest właśnie On.Aż boje się się co napiszesz pod sobotnim artykule po meczu Legionovii, bo jak ten klub przegra to obawiam się,że aż do Wielkanocy będziesz odmieniać to nazwisko w wielu przypadkach bez względu na okoliczności.Polemizować zawsze można, można być dobrym lub złym do wyboru.Tylko cały czas jedno pytanie nie daje mi spokoju,czemu jesteś tak żywotnie zainteresowany, żeby za każdym razem tworzyć taki czarci krąg wokół tej jednej konkretnej osoby? Pisząc o innych klubach czy prezesach nie masz już takiej zdecydowanej mocy w swoich osądach.Nie chce nic sugerować ale moja propozycja jest taka, żebyś po prostu przesunął środek ciężkości w ocenianiu pewnych spraw,absolutnie nie proponuje Ci szukania innego kozła ofiarnego.Po prostu życzę Ci szerszego spojrzenia, niekoniecznie tak negatywnie ukierunkowanego w stronę Mazowsza.
   • Moderator Zgłoś komentarz
    Czarny PR? Ja jedynie komentuję i polemizuję odnosząc się do faktycznych wypowiedzi. Panie Marlon Brando może ja jestem czarnych charakterem tego forum, takim złym gliną ;) Pan możesz
    Czytaj całość
    być tym dobrym bo podobno dobro zawsze zatriumfuje. PR nie ja tworzę, tylko ludzie skupieni wokół klubu. Jeżeli ktoś zabłysnął negatywnym światłem niech to naprawi i błyśnie pozytywnym. Widzisz moja krytykę w temacie http://www.sportowefakty.pl/siatkowka/328515/siodemka-legionovia-gra-dla-unicef ? Nie widzisz, bo to jest akcja wręcz godna pochwały. Więc zamiast skandalicznych wypowiedzi działaczy organizujcie więcej takich akcji a wówczas nawet ja będę zmuszony przejść na dobrą stronę mocy.
    • Marlon_Brandon Zgłoś komentarz
     Najwidoczniej Moderator ma za zadanie robić czarny pr Legionovii bo to jest kolejny wątek w którym jedzie po jej prezesach.Moje pytanie: Czy Tobie ktoś za to płaci??? Bo jesteś bardzo
     Czytaj całość
     konsekwentny w tym co robisz.Ja się ujawniam z moja miłością do 7L, Ty w artykule o horoskopie na 2013 tez nie ukrywasz przywiązania do Pałacu Bydgoszcz. Czy tam jest źródło godnej podziwu konsekwencji w deprecjonowaniu beniaminka z Legionowa? Tysiąc myśli mi się kłębi co Ty jesteś za człowiek i dla kogo Ty pracujesz.
     • Moderator Zgłoś komentarz
      A co Rutkowski ma do tego, że musi spłacać stare długi o których zresztą otwarcie mówi, a nie chowa głowy w piasek. On nie obraża innych tylko ujawnia prawdę. Natomiast Pan Bąk
      Czytaj całość
      obraża w ten sposób nie tylko swój zespół ale też rywala, ujmując mu zasług w zwycięstwie.
      • wargullo rze Zgłoś komentarz
       Te słowa Daniela Plińskiego są ciągle bardzo aktualne Pozdr
       • piocho Zgłoś komentarz
        Widzisz Moderator, i tu właśnie jest problem. Chwalisz Rutkowskiego a ganisz Bąka konsekwentnie. Dlaczego? Znów sugerujesz, że język tego drugiego niepoprawny, że inni go ocenią co ma
        Czytaj całość
        znaczenie w kontekście dość pejoratywne. Rutkowski super, bo spłaca stare długi? To chyba obowiązek. Nie wiedział co się działo przedtem? Daremne żale. A pomyślałeś może, że słowa wypowiedziane przez tego Bąka mogły być wyostrzone przez dziennikarza lub, że tak zwyczajnie, facet mógł mieć po prostu rację, bo w przeciwieństwie do niektórych mecz oglądał?!! Akurat tego meczu nie widziałem, ale słyszałem, że Legionovia zagrała fatalnie. Powtarzam, historia oceni nie za język, ale za wyniki. Sport jest dla zuchwałych. Choć częściowo masz rację, trzeba nieraz miarkować słowa.
        • Moderator Zgłoś komentarz
         Co do Bartmana to określenie pastuchy jest raczej łagodne w tej sytuacji. Natomiast to co prezentowała PW w sprawie Kubiaka to kabaret i fakt, że odszedł z tego klubu potwierdza kto ma
         Czytaj całość
         racje. Co do Marka Bąka to tego typu język w siatkówce kobiet się jeszcze nie trafił, ale ja tego czlowieka nie oceniam. Każdy sam go oceni jak chce. To jakie ma zasługi dla klubu to inna bajka i tego faktu nie kwestionuję. Rutkowski natomiast chyba jako jeden z pierwszych mówi prawde. Tutaj tego nie ma, ale kiedyś przyznał, ze spłaca długi z 2009 roku. To o czymś świadczy.
         • piocho Zgłoś komentarz
          Moderator, dlaczego tak łatwo oceniasz innych. Mi akurat wypowiedzi Bartmana podobają się raczej średnio. Jak i jego zachowanie, ale nie oceniam go. Brand - nie znam tego Pana i fakt, że
          Czytaj całość
          nie najlepiej o nim mówią. Bąk - dla mnie to akurat sukces klubu raczej i chyba ważny dla klubu człowiek. Vincic - zgoda. Zajcew i Travica - też. Mnie szokuje wypowiedź Rutkowskiego - dla mnie facet po prostu nie mówi prawdy. A Nawrocki dla mnie to akurat gość.
          • Moderator Zgłoś komentarz
           Bartman o pastuchach i wiejskim PR - bardzo trafne wypowiedzi Brandt o jednej rozgrywającej - najgłupsza wypowiedź roku Bąk vel Byk o frajerach - sam sobie opinię wystawił Vincic o
           Czytaj całość
           Nawrockim - płacz dużego dziecka PZPS o wielkich siatkarzach - widać urośli w oczach narodu po wygraniu LŚ. Z drugiej strony taki Woicki chyba o wiele większy nie jest? ;) Zajcew i Trawica o grze Juantoreny - przyganiał kocioł garnkowi. Gdzie jak gdzie, ale w kadrze Włochów powinni grać wszyscy tylko nie Włosi. Bynajmniej tak to obecnie wygląda. Jeszcze Łasko powinien się wypowiedzieć w tej kwestii. Mari w reprezentacji Niemiec - to byłoby dziwne... :-/
           • mcaga Zgłoś komentarz
            Zibi Bartman złotousty :D Jak dla mnie lider. Chociaz mam powazny dylemat w związku z wyjaśnieniami PZPS, ze w Warszawie nie ma hali i kibice nie moga ogladac siatkowki.
            Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
            ×
            Sport na ×