Niesamowity Thomas Edgar, dwaj Polacy w czołówce. Punkty, bloki, asy I dywizji Ligi Światowej

Za nami szósty weekend emocjonujących potyczek w "światówce". Którzy siatkarze zaprezentowali się najlepiej w poszczególnych elementach?

Olga Krzysztofik
Olga Krzysztofik
Zakończyła się faza grupowa Ligi Światowej, na finiszu nie brakowało ciekawych spotkań. Pierwsze zwycięstwo na swoim koncie zapisali Rosjanie, lecz nie uchroniło ich to przed spadkiem z I Dywizji. W miniony weekend zostały rozegrane trzy tie-breaki, w tym dwa w grupie A. Ostatecznie cztery punkty na swoim koncie zapisały reprezentacje Serbii, Brazylii oraz USA, trzy "oczka" zgarnęli w bezpośrednich pojedynkach Irańczycy i Rosjanie, a po dwa punkty zdobyli Australijczycy, Włosi i Polacy.
Choć Kangury najpierw przegrały z Serbami 1:3, to w rewanżu triumfowały 3:2. Najlepszym zawodnikiem w obu spotkaniach, jak i w całym weekendzie zmagań był Thomas Edgar, który zdobył 49 "oczek". Australijczyk zostawił w tyle dwóch Serbów Nikolę Kovacevicia i Sasę Starovicia, Amerykanina Taylora Sandera, Rosjanina Dmitrija Muserskiego oraz Polaka Bartosza Kurka.

Najlepiej punktujący:
1. Thomas Edgar (Australia) [28 + 21] 49 punktów
2. Nikola Kovacević (Serbia) [18 + 18] 36 punktów
3. Sasa Starović (Serbia) [18 + 16] 34 punkty
4. Taylor Sander (USA) [17 + 16] 33 punkty
5. Dimitrij Muserski (Rosja) [10 + 22] oraz Bartosz Kurek (Polska) [21 + 11] 32 punkty

Najlepiej blokujący zawodnicy to Australijczycy, którzy uplasowali się na dwóch pierwszych miejscach zestawienia - dziesięciokrotnie rywali zatrzymywał Jacob Ross Guymer, a siedmiokrotnie Nehemiah Mote. Natomiast po sześć bloków na swoim koncie zapisali Simone Anzani i David Lee, a pięć "oczek" zdobył znany z parkietów PlusLigi, Srećko Lisinac.

Skuteczne bloki:
1. Jacob Ross Gyumer (Australia) [4 + 6] 10 bloków
2. Nemahiah Mote (Australia) [3 + 4] 7 bloków
3. Simone Anzani (Włochy) [1 + 5] oraz David Lee (USA) [3 + 3] 6 bloków
5. Srećko Lisinac (Serbia) [2 + 3] 5 bloków

Dobrze w polu zagrywki w miniony weekend spisywali się Serbowie, aż trzech znalazło się w piątce najlepszej serwujących - Sasa Starović, Srećko Lisinac oraz Nikola Kovacević. Stawkę uzupełnili Thomas Edgar oraz Artem Wolwicz.

Asy serwisowe:
1. Sasa Starović (Serbia) [4 + 2] oraz Thomas Edgar (Australia) [4 + 2] 6 asów
3. Mateusz Mika (Polska) [1 + 4] oraz Srećko Lisinac (Serbia) [3 + 2] 5 asów
5. Artem Wolwicz (Rosja) [2 + 2] oraz Nikola Kovacević (Serbia) [3 + 1] 4 asy

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×