Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Dobre występy Smarzek i Kapturskiej nie dały wygranych - Punkty, bloki, asy 4. kolejki Orlen Ligi

Za nami już czwarta seria spotkań w siatkarskiej ekstraklasie kobiet. Ta kolejka pokazała, że dobre indywidualne wyniki niekoniecznie muszą iść w parze ze zwycięstwami zespołu.
Olga Krzysztofik
Olga Krzysztofik

W meczach 4. kolejki Orlen Ligi nie zabrakło dobrych indywidualnych występów zarówno wśród skrzydłowych, jak i wśród środkowych. Najwięcej punktów zdobyła Malwina Smarzek, która po słabszym początku rozgrywek pokazała na co ją stać. Jednak jej występ nie pomógł SK bank Legionovii Legionowo, która przegrała z PTPS-em Piła.

Na drugim i trzecim miejscu w zestawieniu najlepiej punktujących znalazły się siatkarki, które w sobotę rywalizowały po przeciwnych stronach siatki. Rebecca Perry była liderką Taurona MKS-u Dąbrowa Górnicza, który pokonał Developres SkyRes Rzeszów w składzie z Joanną Kapturską.

Najlepiej punktujące:
1. Malwina Smarzek - 23 punkty
2. Rebecca Perry - 22 punkty
3. Joanna Kapturska - 20 punktów

W klasyfikacji najlepiej blokujących brylowały, oczywiście, środkowe. Na pierwszym miejscu znalazły się siatkarki ze zwycięskich ekip, a mianowicie Kiesha Leggs (PTPS Piła) oraz Kamila Ganszczyk (Tauron MKS Dąbrowa Górnicza). Jedyną skrzydłową, która została uwzględniona w tym rankingu po 4. kolejce jest Ewelina Brzezińska.

Najlepiej blokujące:
1. Kiesha Leggs, Kamila Ganszczyk - 6 bloków
2. Małgorzata Lis, Magdalena Hawryła, Agnieszka Kąkolewska, Maja Tokarska - 5 bloków
3. Ewelina Brzezińska, Iga Chojnacka - 4 bloki

Poza tym, że Maja Tokarska świetnie blokowała, to była dysponowana równie dobrze w polu zagrywki. Posłała aż cztery asy, czyli najwięcej w zakończonej serii spotkań. O jeden punkt mniej w tym elemencie zdobyły Julia Piotrowska (KSZO Ostrowiec SA), Malwina Smarzek (SK bank Legionovia Legionowo) i Kamila Ganszczyk (Tauron MKS Dąbrowa Górnicza).

Najlepiej zagrywające:
1. Maja Tokarska - 4 asy
2. Julia Piotrowska, Malwina Smarzek, Kamila Ganszczyk - 3 asy

Polub Siatkówkę na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (0):
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×