Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Gwiazdy sportu zagrają w Szczecinie. Mecz wysokich lotów po raz siódmy

Siatkarski Mecz Gwiazd wrósł w kalendarz sportowych imprez Szczecina. 21 maja zagrają w szczytnym celu Małgorzata Glinka-Mogentale, Krzysztof Ignaczak, Marek Kolbowicz i Maciej Kot.
Sebastian Szczytkowski
Sebastian Szczytkowski
Siatkówka WP SportoweFakty / Iza Zgrzywa / Siatkówka

W sześciu dotychczasowych edycjach wzięło udział 125 gwiazd świata sportu. Wśród nich byli Waldemar Wspaniały, Łukasz Kruczek i Mariusz Wlazły. Na pomoc potrzebującym organizatorzy zebrali 873 tysiące złotych, a celem na ten rok jest przekroczenie miliona.

- Przygotowywaliśmy nadchodzący siódmy mecz gwiazd od początku roku i praktycznie w marcu wszystkie sprawy organizacyjne były dopięte na ostatni guzik - opowiada Maciej Sośnicki, prezes stowarzyszenia Siatkarze dla Hospicjum. - Nad naszymi projektami pracuje od samego początku cały sztab ludzi dobrej woli, w tym siatkarze z zawodowych i amatorskich boisk.

Rok temu Siatkarski Mecz Gwiazd przeniesiono do największej hali w mieście - Azoty Areny. Nie zmienia się charytatywny cel oraz formuła imprezy. Na siatkarskim boisku spotykają się specjaliści w tej dyscyplinie sportu, skoczkowie narciarscy wspomagani przez takie osobowości jak Marek Kolbowicz i Konrad Wasielewski.

ZOBACZ WIDEO #dziejesienazywo. Siatkarze mogą załatać dziury budżetowe

- Siódma edycja to ma być show, jakiego jeszcze nie było. Lepsze niż w poprzednim roku, choć poprzeczkę zawiesiliśmy sobie wysoko. Co roku staramy się namówić wszystkie duże nazwiska, by gościły w Szczecinie - opowiada Sośnicki.

W tym roku na parkiecie wystąpią między innymi utytułowane Małgorzata Glinka-Mogentale i Anna Werblińska. Pierwsza kończyła karierę w Chemiku Police, a druga występuje w nim do dziś. Specjaliści od męskiej siatkówki to Krzysztofowie: Ignaczak, Stelmach i Gierczyński. Marek Kolbowicz i Konrad Wasielewski to członkowie złotej osady wioślarskiej z Igrzysk Olimpijskich w Pekinie. Ten drugi zdecydował się niedawno zakończyć karierę.

Tradycyjnie nie zabraknie skoczków narciarskich. Jeden z ambasadorów imprezy Maciej Kot zabierze do Szczecina swojego brata.

Zabawa ze szczytnym celem 21 maja w hali Azoty Arena w Szczecinie. Początek o godzinie 17. Bilety są jeszcze dostępne.

Polub Siatkówkę na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (0):
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×