Rewelacyjna 17-latka wśród gwiazd weekendu. Punkty, bloki, asy 12. kolejki Orlen Ligi

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Iza Zgrzywa / Justyna Serafin /
WP SportoweFakty / Iza Zgrzywa / Justyna Serafin /
zdjęcie autora artykułu

Atakująca Atomu Trefla Sopot, Martyna Łukasik, była bohaterką meczu z ŁKS-em Łódź. 17-letnia siatkarka znalazła się również w gronie największych gwiazd minionego weekendu. Nie zdołała jednak wyprzedzić łódzkiego trio.

Aż trzy łódzkie siatkarki znalazły się w gronie najlepiej punktujących zawodniczek minionego weekendu. Nic w tym dziwnego, bowiem obie ekipy z miasta włókniarzy rozstrzygnęły swoje pojedynki dopiero po tie-breaku. Ostatecznie powody do zadowolenia miała tylko Kaja Grobelna, której Budowlani zwycięsko zakończyli konfrontację z PTPS Piła. W Sopocie znakomicie zaprezentowały się Izabela Kowalińska i Ewa Kwiatkowska, ale kapitalna gra Martyny Łukasik przechyliła szalę zwycięstwa na stronę Atomówek.

Najlepiej punktujące:

1. Izabela Kowalińska i Kaja Grobelna 26 punktów 2. Ewa Kwiatkowska 23 punkty 3. Martyna Łukasik 19 punktów

Dwunasta kolejka Orlen Ligi była prawdziwym popisem środkowych BKS-u Profi Credit Bielsko-Biała, które z pasją rozdawały bloki przeciwniczkom. Fantastycznie pod tym względem zaprezentowała się Kornelia Moskwa, ale wyczyn swojej koleżanki zdołała "przebić " Aleksandra Trojan, notując spektakularny wynik w liczbie zatrzymanych ataków. Kibiców z Torunia bez wątpienia cieszy powrót do wielkiej formy Sylwii Wojcieskiej. Warto podkreślić, że mimo 6 zdobytych punktów, poza podium znalazła się Małgorzata Hawryła.

Najlepiej blokujące:

1. Aleksandra Trojan 10 punktów 2. Kornelia Moskwa 8 punktów 3. Sylwia Wojcieska 7 punktów

Najlepszą zagrywką w miniony weekend dysponowała Anita Kwiatkowska, ale to nie wystarczyło do zwycięstwa nad Budowlanymi Łódź. Nieco gorszy rezultat indywidualnie zanotowały Anna Kaczmar, Izabela Bełcik i Natalia Mędrzyk, ale to właśnie wspomniana trójka mogła cieszyć się z końcowego triumfu swojej ekipy.

Najlepiej serwujące:

1. Anita Kwiatkowska 5 punktów 2. Anna Kaczmar, Izabela Bełcik, Natalia Mędrzyk - 4 punkty 3. Martyna Łukasik, Justyna Łukasik, Joanna Kaczor, Micha HancockEwa KwiatkowskaEwelina PolakKaja Grobelna - 3 punkty

ZOBACZ WIDEO #dziejesiewsporcie: to walka roku? Padł, ale odpowiedział nokautem

Źródło artykułu: