Knack Roeselare lepszy od Noliko Maaseik, Piotr Orczyk z Pucharem Belgii

Knack Roeselare pokonał 3:0 Noliko Maaseik w finale Pucharu Belgii. Ważną rolę w triumfie swojego zespołu odegrał polski przyjmujący Piotr Orczyk.
Wiktor Gumiński

Siatkarzom z Roeselare udało się zamknąć mecz w trzech setach, choć przez większą część ostatniej partii nic nie wskazywało na tak szybkie rozstrzygnięcie. Zespół Noliko prowadził w niej już nawet 16:9, ale heroiczna pogoń Knacka przyniosła zamierzony efekt, w postaci wygranej 26:24.

Całe spotkanie w barwach zwycięskiej drużyny rozegrał Piotr Orczyk. 23-letni Polak zdobył łącznie 9 punktów - 6 atakiem (43 procent skuteczności) i 3 blokiem. Ponadto bardzo dobrze spisywał się w przyjęciu (21 prób, 67 proc. pozytywnego/29 perfekcyjnego, 0 błędów). Zakończył występ z ratio +3.

Po stronie przegranych krótkie zmiany we wszystkich setach dawał rozgrywający Nikodem Wolański. Wchodził na boisko przede wszystkim pod siatkę, z zadaniem podwyższenia bloku. Uzyskał tym elementem 1 "oczko".

Finałowy pojedynek o Puchar Belgii oglądało z trybun hali Sportpaleis w Antwerpii aż 11 500 widzów.