MŚ U-21: kto był liderem? Wybierz najlepszego reprezentanta Polski!

Reprezentacja Polski została mistrzem świata U-21, przechodząc przez mundial bez żadnej porażki. Czytelnicy WP SportoweFakty wybierają najlepszego siatkarza naszej kadry.

Olga Krzysztofik
Olga Krzysztofik
Materiały prasowe / FIVB
Po 14 latach Polacy znów sięgnęli po złoto mistrzostw świata U-21. W niedzielę w wielkim finale nie dali najmniejszych szans Kubańczykom, pokonując ich pewnie 3:0. Przez cały turniej nasza reprezentacja U-21 nie zaznała goryczy porażki.

Biało-Czerwoni pewnym krokiem przeszli przez cały mundial i zakończyli swoje występy w młodzieżowej siatkówce wielkim sukcesem.

Teraz macie okazję wybrać Polaka, który spisał się najlepiej w trakcie mistrzostw świata U-21. Na głosowanie będziecie macie dwa dni, wyniki ogłosimy 5 lipca.

Reprezentanci Polski nominowani do głosowania czytelników WP SportoweFakty:

Rozgrywający

Łukasz Kozub
Podstawowy rozgrywający naszej kadry spisał się bardzo dobrze, w jego grze widoczne było doświadczenie, które zebrał podczas w PlusLidze. Został wybrany najlepszym rozgrywającym czempionatu.

ZOBACZ WIDEO Głośne śpiewy i świetna atmosfera - oto kulisy reprezentacji Polski U-21 (WIDEO)

Atakujący

Jakub Ziobrowski
Podczas turnieju zmagał się z bólem barku, więc nie był w stanie atakować na 100 procent. Mimo to był jednym z liderów naszej reprezentacji, zdobywając łącznie 58 punktów, a w finale pokazał się z bardzo dobrej strony.

Damian Domagała
Gdy pojawiał się na boisku, nie zawodził pokładanych w nim oczekiwań. W meczu z Chinami, gdy Polacy przegrali dwa pierwsze sety w tym turnieju, poderwał zespół do walki. W sumie zdobył 44 punkty.

Środkowi

Jakub Kochanowski
O klasie tego zawodnika nie trzeba nikogo przekonywać. Zagrał fenomenalny turniej, czego zwieńczeniem było indywidualne wyróżnienie dla MVP (najbardziej wartościowego zawodnika) mistrzostw świata.

Norbert Huber
Choć jest młodszy o rok od kolegów, to na boisku nie było tego widać. Grał pewnie i skutecznie. To najlepszy blokujący naszej reprezentacji, zdobył 21 punktów tym elementem.

Przyjmujący

Bartosz Kwolek
Został wybrany do drużyny marzeń mistrzostw świata. W pamięci kibiców na długo pozostaną jego świetne zagrywki, ale również skuteczne ataki. To najlepszy punktujący naszej kadry (128 punktów), a także najlepiej zagrywający całego turnieju (20 asów).

Tomasz Fornal 
Z Kwolkiem stanowili bardzo dobry duet przyjmujących. Fornal grał równie efektywnie, był drugim najlepiej punktującym naszej reprezentacji (100 punktów). Przyjmował bardzo dokładnie, w całym turnieju popełnił tylko 6 błędów.

Libero

Mateusz Masłowski
Bardzo pewny punkt defensywy naszej reprezentacji. W przyjęciu popełnił zaledwie 5 błędów, a w obronie był bardzo aktywny - po jego 46 obronach Orły wyprowadziły kontry.

Radosław Gil, Jarosław Mucha, Szymon Jakubiszak i Jędrzej Gruszczyński zagrali zbyt krótko, by ocenić ich grę.

Wyniki głosowania opublikujemy w środę 5 lipca.

Kto był najlepszym polskim siatkarzem podczas mistrzostw świata U-21 2017?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×