Puchar Wielkich Mistrzyń: emocjonujące starcia. Tylko Chinki z mianem niepokonanych

W Japonii trwa Puchar Wielkich Mistrzyń 2017. Drugiego dnia rywalizacji zwycięstwa odniosły reprezentacje Chin, USA oraz Rosji.

Olga Krzysztofik
Reprezentacja Chin siatkarek Materiały prasowe / FIVB / Na zdjęciu: Reprezentacja Chin siatkarek
We wtorek 5 września w Japonii wystartował tegoroczny Puchar Wielkich Mistrzyń. W zmaganiach uczestniczy sześć reprezentacji, a rywalizacja toczy się systemem każdy z każdym. Mistrzowskiego tytułu bronią Brazylijki, które są zarazem najbardziej utytułowanym zespołem w historii Pucharu Wielkich Mistrzyń - mają na koncie dwa złote medale.

Drugi dzień zmagań zainaugurował emocjonujący pojedynek Brazylijek i Chinek. Po dwóch setach na prowadzeniu były Azjatki, które pewnie zmierzały do zwycięstwa. Jednak w kolejnej partii przebudziły się Canarinhos. Doprowadziły one do tie-breaka, w którym inicjatywa była po ich stronie. Jednak Ting Zhu pociągnęła za sobą cały zespół i po zaciętej walce triumfowały Chinki 3:2, które pozostają niepokonane. W całym meczu Zhu zdobyła aż 33 punkty.

Natomiast Koreanki zanotowały drugą porażkę. W szeregach tej reprezentacji widać brak największej gwiazdy, Yeon-Koung Kim. Skuteczny atak, szczelny blok i trudna zagrywka zagwarantowały Amerykankom pewną wygraną 3:0.

Środowe zmagania zakończyła konfrontacja Rosjanek z Japonkami. Spotkanie lepiej rozpoczęły gospodynie, wygrywając premierowego seta. Jednak kolejne trzy padły łupem Rosjanek, które w ostatnim skutecznie odparły napór rywalek. Rosjanki świetnie spisały się w bloku, zdobywając tym elementem 22 punkty! Dzięki temu zwycięstwu mistrzynie Europy zachowały szansę na medal Pucharu Wielkich Mistrzyń.

Teraz przed zespołami jeden dzień przerwy. Uczestnicy wznowią rywalizację w piątek 8 września. Zwyciężczynie poznamy 10 września.