Matka zawodniczki Poli Budowlanych Toruń potrzebuje krwi. Kluby włączają się do pomocy

Była reprezentantka Polski w siatkówce, Marta Wójcik, znalazła się w potrzebie. Jej matka pilnie potrzebuje krwi. W pomoc włączyły się kluby Ligi Siatkówki Kobiet, w tym m.in. Poli Budowlani Toruń i Grot Budowlani Łódź.

Maciej Wojs
Maciej Wojs
Marta Wójcik WP SportoweFakty / Justyna Serafin / Na zdjęciu: Marta Wójcik

Wójcik w piątek opublikowała na Facebooku apel z prośbą o pomoc dla swojej matki. "Moja kochana Mama pilnie potrzebuje krwi. Prosimy Was o wsparcie - sama grupa krwi, jak nas zapewniono, nie ma znaczenia" - napisała 35-letnia siatkarka.

Na odpowiedź klubów nie trzeba było długo czekać. W sobotę na profilu Poli Budowlanych Toruń pojawił się wpis: "Kochani, bardzo ważna sprawa! Musimy pomóc Mamie naszej kapitan, Marty Wójcik. Prosimy udostępnić tą wiadomość i w miarę możliwości oddawać krew. Pełna mobilizacja".

W pomoc zaangażował się też były klub Wójcik, Grot Budowlani Łódź.

Wójcik to ośmiokrotna reprezentantka Polski. W swojej karierze czterokrotnie zdobywała medale mistrzostw Polski, w tym złoto w 2005 roku. Grała m.in. dla zespołów z Kalisza, Białegostoku, Bydgoszczy, Łodzi i Ostrowca Świętokrzyskiego. W 2010 roku była najlepszą rozgrywającą turnieju finałowego Pucharu Polski, który wraz z Budowlanymi Łódź wygrała.

Informacje: 
Przy oddawaniu krwi należy podać dane: Małgorzata Pluta, ur. 8 grudnia 1955 r., szpital WAM w Łodzi. Grupa krwi nie ma znaczenia.

ZOBACZ WIDEO: Polka zachwyciła miliony internautów. Dziś jest bohaterką filmu "Out of Frame"
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×