Liga Narodów Kobiet: niegościnne Chinki. Argentyna zadomawia się na dnie

Reprezentacja Chin wygrała 3:0 swój drugi mecz w Hong Kongu. Tym razem pokonała Japonię. Do siatkarskiej egzekucji doszło w pojedynku Włoch z Argentyną.

siatkarki reprezentacji Chin Materiały prasowe / FIVB / Na zdjęciu: siatkarki reprezentacji Chin
Chinki rozpoczęły starcie z Japonkami od prowadzenia 7:0. Aż cztery razy zatrzymały rywalki z wyspiarskiego kraju blokiem. Przyjezdne jeszcze się zerwały, próbowały przeprowadzić pościg, ale poniesiona na starcie strata okazała się nie do odrobienia. Chiny wygrały pierwszego seta 25:21 i mecz ułożył się po ich myśli.

Druga partia była do czasu wyrównana, ale gospodynie ponownie znalazły dobry moment na wypracowanie przewagi i zwyciężyły 25:19. Ich selekcjoner nie dokonywał zmian, ponieważ ciężar punktowania był dobrze rozłożony w zespole. Reprezentacja Chin dokończyła dzieło w trzeciej rundzie i odniosła piąte zwycięstwo w Lidze Narodów. Najwięcej 19 punktów zdobyła Ting Zhu.

Szybkie zwycięstwo 3:0 odniosła również reprezentacja Włoch. Wzmocniona personalnie drużyna z Półwyspu Apenińskiego jest coraz bliżej górnej połowy tabeli. Ponownie rozbita Argentyna zamyka stawkę z bilansem zero zwycięstw i osiem porażek, a na domiar złego prezentuje się coraz gorzej. Siatkarki z Ameryki Południowej oddały Włoszkom 28 punktów po swoich błędach. Ponadto Europejki były wyraźnie lepsze we wszystkich elementach siatkarskich, więc nie wpuściły rywalek poza granicę 20 "oczek" w żadnym secie.

Chiny - Japonia 3:0 (25:21, 25:19, 25:17)

Chiny: Zhu (19), Gong (10), Liu (7), Yan (6), Hu (5), Ding (2), Wang (libero)

Japonia: Kurogo (17), Uchiseto (13), Ishii (8), Shimamura (6), Okumura (2), Tashiro (1), Inoue (libero) oraz Tominaga (1)

Argentyna - Włochy 0:3 (15:25, 16:25, 18:25)

Argentyna: A.F. Tosi (9), Fortuna (6), Rodriguez (3), Busquets Reyes (3), Lazcano (1), Sagardia, Rizzo (libero) oraz A.V.M. Tosi (2), Soria (1), Piccolo, Vidal

Włochy: Chirichella (11), Danesi (8), Sylla (8), Egonu (8), Bosetti (4), Malinov (2), De Gennaro (libero) oraz Pietrini (3), Mingardi (3), Cambi (1), Fahr