MŚ 2018: zostały już tylko dwie niepokonane drużyny. Zobacz wyniki i tabele po piątkowych meczach

Po sześciu meczach komplet wygranych mają już tylko reprezentacje Włoch i Stanów Zjednoczonych. Polacy przegrali z Argentyną, ale dalej prowadzą w grupie H. Zobacz, jak prezentują się tabele II fazy mistrzostw świata siatkarzy.

Krzysztof Sędzicki
radość siatkarzy reprezentacji Włoch Materiały prasowe / FIVB / Na zdjęciu: radość siatkarzy reprezentacji Włoch
W grupie E nie było w piątek większych emocji. Reprezentacja Rosji pokonała rewelację turnieju, Holandię w trzech setach. Więcej walki nie oglądali też kibice w Mediolanie podczas wieczornego starcia Włochów z Finami. Siatkarze z Półwyspu Apenińskiego utrzymali status drużyny niepokonanej na tym turnieju i z kompletem punktów przewodzą w tabeli. Są najbliżej awansu do trzeciej fazy.

Również dzień trzysetowych meczów miał miejsce w Bolonii. Tam było jednak więcej walki. Brazylia pokonała Australię, a Słowenia Belgię. Jednak w starciu europejskich drużyn dwa razy partie kończyły się na przewagi. Mało tego, zespół Andrei Anastasiego miał dwie piłki setowe w pierwszym secie i nie zdołał ich wykorzystać.

W starciu o prymat na kontynencie amerykańskim na otwarcie zmagań w grupie G Amerykanie pokonali Kanadyjczyków 3:1. Rewanż za porażkę w pierwszej rundzie na Irańczykach wzięli Bułgarzy. Współgospodarze turnieju pokonali Persów w trzech setach.

Najwięcej działo się w Warnie. Serbowie po słabym meczu pokonali Francję 3:2. Trójkolorowi mogliby się pakować i żegnać z turniejem, gdyby nie zwycięstwo Argentyny nad Polską, także w tie-breaku. Taka sytuacja sprawia, że matematyka daje jeszcze szansę Les Bleus na grę w trzeciej fazie, oczywiście przy założeniu, że wygrają oba swoje mecze, a Polacy doznają dwóch porażek. W sobotę bezpośrednie starcie pomiędzy tymi drużynami.

Przypominamy, że o kolejności w tabeli decyduje najpierw liczba wygranych meczów, następnie liczba zdobytych punktów, potem ratio (iloraz) zdobytych setów do straconych, a przy dalszej równości ratio małych punktów.

Do III fazy awansują zwycięzcy grup E, F, G i H oraz dwa najlepsze zespoły z drugich miejsc.