Liga Narodów: tradycyjny tie-break. Japonia pokonała Niemcy

W tej dekadzie Japonia wygrywa z Niemcami tylko 3:2. Tie-breakiem zakończyło się tym razem starcie w Lipsku, którym drużyny zakończyły występ w Lidze Narodów.

siatkarze reprezentacji Japonii Materiały prasowe / FIVB / Na zdjęciu: siatkarze reprezentacji Japonii
Obie reprezentacje nie miały już możliwości przeskoczenia do górnej połowy tabeli. Japonia nie mogła ani trochę poprawić swojego położenia, a Niemcy walczyli bez powodzenia o wyprzedzenie 13. w stawce Australii.

Japonia zagrała bez jednego z liderów Yukiego Ishikawy. Skuteczny w ataku zawodnik doznał kontuzji w trzecim secie poprzedniego, wygranego 3:1 meczu Japonii z Portugalią. Bez piątego zawodnika w klasyfikacji punktujących Ligi Narodów było teoretycznie trudniej, mimo to drużyna z Azji rozpoczęła spotkanie od mocnego uderzenia i zwyciężyła 25:17 w pierwszym secie.

Gospodarze musieli się budzić, jeżeli chcieli pozostawić po sobie dobre wrażenie w Lipsku. W drugim i w trzecim secie zwyciężali odpowiednio 25:23 oraz 25:21 po pościgach. Zlikwidowali pięciopunktową, a następnie trzypunktową stratę do Japończyków. To Niemcy potrafili przyspieszyć i zwyciężyć w newralgicznych momentach tych partii, tyle że na więcej nie było ich stać.

Kolejny zwrot akcji w tym meczu okazał się już ostateczny. Japonia wzięła sprawy w swoje ręce i po wygraniu 25:18 czwartego seta ograła Niemców również w tie-breaku. Po raz czwarty w tej dekadzie. Azjaci wygrali 3:2 mecz, w którym zdobyli blisko dwa razy więcej punktów po błędach przeciwnika. Liderami zespołu był zdobywca 22 punktów i autor sześciu asów serwisowych Yuji Nishida, a także Tatsuya Fukuzawa.

Niemcy - Japonia 2:3 (17:25, 25:23, 25:21, 18:25, 9:15)

Niemcy: Schott, Krick, Hirsch, Fromm, Brehme, Kampa, Zenger (libero) oraz Reichert, Boehme, Sossenheimer, Zimmermann, Baxpoehler, Weber

Japonia: Nishida, Fukuzawa, Onodera, Yanagida, Fujii, Ri, Koga (libero), Yamamoto (libero) oraz Otake, Takano, Yamauchi, Dekita, Sekita