Uniwersjada 2019. Polacy zdemolowali Francję. Na razie są bezbłędni

Drugi mecz i drugie zwycięstwo 3:0. W sobotę Polska pokonała Francję i prowadzi wyraźnie w grupie C Uniwersjady w Neapolu.

polscy siatkarze Materiały prasowe / Paweł Skraba / Na zdjęciu: polscy siatkarze
Drużyna prowadzona przez Pawła Woickiego i Daniela Plińskiego rozegrała z Francuzami swój drugi mecz w Uniwersjadzie. W piątek efektownie wystartowała i pokonała 3:0 Brazylię. W jednym z setów rozbiła siatkarzy z Ameryki Południowej 25:11. Siłę rozpędu wykorzystała w sobotę.

Polska prowadziła od początku starcia z Trójkolorowymi. Najwyższa zaliczka Biało-Czerwonych w pierwszym secie to 12 punktów, a na końcu seta, zakończonego wynikiem 25:14, była minimalnie mniejsza. Nasza drużyna potrafiła zdobyć siedem "oczek" z rzędu, była trudna do zatrzymania dla przeciwnika.

W drugim secie walka była najbardziej wyrównana. Nieco rozdrażnieni Francuzi mieli dwa punkty przewagi po raz ostatni przy stanie 17:15. Później Polska przejęła inicjatywę i doprowadziła do rezultatu 25:22. Było 2:0 w setach i Biało-Czerwoni musieli już postawić tylko jeden krok w drodze do zwycięstwa. W trzeciej partii Francja prowadziła tylko przez minutę 2:1. W następnej akcji Polska wyrównała i zaczęła stopniowo budować przewagę. Mecz podsumowała zwycięstwem 25:19.

Po 10 punktów dla Polski zdobyli Kamil Semeniuk i Paweł Halaba. Po dziewięć Jan Nowakowski oraz Bartosz Filipiak.

W niedzielę o godzinie 14.30 rozpocznie się mecz Polski z Iranem.

Polska - Francja 3:0 (25:14, 25:22, 25:19)

Polska: Kozub (4), Semeniuk (10), Halaba (10), Lemański (7), Nowakowski (9), Filipiak (9), Masłowski (libero) oraz Niemiec