Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Konflikt w Argentynie. Reprezentanci grożą bojkotem turniejów kwalifikacyjnych do igrzysk olimpijskich

Tuż przed rozpoczęciem kwalifikacji do igrzysk olimpijskich, czołowi przedstawiciele reprezentacji męskiej i żeńskiej zagrozili zbojkotowaniem turnieju, jeżeli siatkarska federacja nie spełni ich postulatów.
Jacek Pawłowski
Jacek Pawłowski
siatkarze reprezentacji Argentyny Materiały prasowe / FIVB / Na zdjęciu: siatkarze reprezentacji Argentyny

Czołowi zawodnicy reprezentacji Argentyny, zarówno męskiej, jak i żeńskiej, wydali stanowcze oświadczenie, skierowane przeciwko przedstawicielom Argentyńskiej Federacji Siatkówki (FeVA). Czarę goryczy przelała niedawna decyzja o zwiększeniu prowizji od transferu zagranicznego dotyczącego reprezentantów kraju. Zyski miałyby trafić na konto działaczy, co mocno rozjuszyło samych siatkarzy.

Oświadczenie, jako przedstawiciele stowarzyszenia reprezentującego zawodników (JuAVA),  podpisali Facundo Conte, Luciano De Cecco, Alexis Ruben Gonzalez, Santiago Darraidou, Paula Yamila Nizetich i Julieta Lazcano. Zawodnicy domagają się wypłaty przez Argentyńską Federację Siatkówki zaległych pieniędzy, poprawy warunków pracy podczas zgrupowań, obecności w kadrze lekarza i trenera przygotowania fizycznego oraz dofinansowania drużyn narodowych w takim stopniu, aby reprezentanci kraju nie musieli dopłacać do gry w kadrze z własnej kieszeni.

Kwalifikacje Tokio 2020. Kochanowski i Bednorz poza kadrą. Vital Heynen uzasadnił swoje wybory

Przedstawiciele stowarzyszenia poinformowali, że jeżeli dług wobec zawodników nie zostanie spłacony, a zasady pobierania prowizji od transferów nie ulegną zmianie, nie mogą zagwarantować udziału drużyn narodowych w kolejnych turniejach międzynarodowych, w tym kwalifikacjach do igrzysk olimpijskich Tokio 2020!

ZOBACZ WIDEO: Napoli rozgromiło Liverpool! Milik z golem [ZDJĘCIA ELEVEN SPORTS]

Warto przypomnieć, że konflikt w Argentynie, pomiędzy zawodnikami i federacją trwa od kilku miesięcy. Teraz nastąpiła jednak kulminacja nieporozumień. Działacze w dalszym ciągu nie wywiązali ze swoich wcześniejszych zobowiązań dotyczących wynagrodzenia kadrowiczów. 

Przedstawiciele stowarzyszenia reprezentującego zawodników domagają się m.in:

- ustalenia nowych zasad dotyczących wysokości prowizji od transferu zagranicznego dotyczącego reprezentanta kraju. Obecnie, w wielu przypadkach wynosi ona bowiem 30 procent całkowitej kwoty kontraktu. 

- wypłaty przez federację zaległych nagród od FIVB, z tytułu występów w Siatkarskiej Lidze Narodów 2018. Wobec drużyny kobiet dług wynosi 65 tysięcy dolarów.

- przyznania reprezentantom kraju stypendium, ubezpieczenia medycznego i zapewnienie opieki lekarskiej.

- wypłaty zaległości i regularne przekazywanie wynagrodzeń członkom sztabu szkoleniowego obu sekcji. Aktualne zadłużenie wobec części osób sięga obecnie nawet 4 miesięcy.

- ujednolicenia zasad gratyfikacji finansowej dla reprezentacji męskich i żeńskich.

- zmian na stanowisku prezydenta federacji i w jej zarządzie.

W turnieju kwalifikacyjnym, siatkarki Argentyny zagrają w grupie C (Shreveport-Bossier City), razem z USA (gospodarz), Bułgarią i Kazachstanem. Męska reprezentacja wystąpi natomiast w grupie F (Ningbo) z Kanadą, Finlandią i Chinami.

Kwalifikacje Tokio 2020. Wojciech Drzyzga: Heynen miał przykrość wyboru. Musiał kogoś odrzucić

Kto ma rację, w sporze pomiędzy federacją i reprezentantami kraju?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Siatkówkę na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (2):
 • Allez Zgłoś komentarz
  Bunt zawodnikow calkowicie zrozumialy. Ile mozna ? Zdzierac dla kraju swoje zdrowie a pieniadze zarabiac dla dzialaczy. - Reprezentacja bez lekarza? Bez fizjo? W zlych warunkach? U nas nie do
  Czytaj całość
  pomyslenia.
  • Allez Zgłoś komentarz
   W sondzie (ktora notabene nie dziala) jest opcja " Racja leży po środku". - Autorze, nie ma takiej opcji ! Bo nie ma PO SRODKU.
   Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
   ×
   Sport na ×