Mistrzostwa Europy siatkarzy. Niesamowity bój Słowaków z Hiszpanami. Pewna wygrana Belgów

Reprezentacja Słowacji pokonała po niezwykle zaciętym spotkaniu Hiszpanię 3:2 w drugim dniu ME siatkarzy 2019. Pewne zwycięstwo zanotowali Belgowie, wygrywając w trzech setach z Austriakami.
Adrian Nuckowski
Zdjęcie z meczu Słowacja - Hiszpania na ME siatkarzy 2019 PAP / STEPHANIE LECOCQ / Zdjęcie z meczu Słowacja - Hiszpania na ME siatkarzy 2019

Niesamowite widowisko w Brukseli stworzyły reprezentacje Słowacji oraz Hiszpanii. Podopieczni Andreja Krawarika po zaciętej walce wygrali dwa pierwsze sety. Znakomite zawody rozgrywał zdobywca 26 punktów, Peter Michalovic. Postawieni pod ścianą mistrzowie Europy z 2007 roku odbudowali swoją grę, poprawiając swoje statystyki, szczególnie w przyjęciu zagrywki.

Niebagatelną rolę w grze drużyny, prowadzonej przez Fernando Munoza Beniteza odegrał Andres Villena (31/52 w ataku, dwa skuteczne bloki oraz jeden as serwisowy). Gdy wydawało się, że gra Słowaków pogarsza się z minuty na minutę, w tie-breaku znowu zaprezentowali jakość z początku spotkania i po zaciętej walce na przewagi przechylili szalę zwycięstwa na swoją stronę.

Problemów z wygraną na otwarcie turnieju nie miała Belgia. Współgospodarze mistrzostw Europy w trzech setach odprawili z kwitkiem reprezentację Austrii. Wyrównana walka toczyła się jedynie w drugim secie, jednak przez cały czas jego trwania to podopieczni Brechta Van Kerckhove znajdowali się na prowadzeniu, kontrolując boiskowe wydarzenia. Pozostałe partie już zdecydowanie przebiegały pod ich dyktando. Kluczowymi zawodnikami w ekipie z kraju Beneluksu byli Hendrik Tuerlinckx (11 punktów) oraz Arno van de Velde (10 punktów).