Mistrzostwa Europy siatkarzy. Nieładne zachowanie Francuzów po przegranej z Polakami

Francuzi przegrali z Polakami 0:3 w meczu o brązowy medal na ME siatkarzy. Po zakończeniu spotkania Trójkolorowi nie potrafili ukryć swojego niezadowolenia z wyniku. Nie poczekali na dekorację Biało-Czerwonych i poszli do szatni.

Szymon Łożyński
reprezentacja Francji w siatkówce mężczyzn Getty Images / Catherine Steenkeste / Na zdjęciu: reprezentacja Francji w siatkówce mężczyzn
Co prawda podopieczni Laurenta Tillie nie zdobyli medalu, więc nie byliby dekorowani, ale nic nie stało na przeszkodzie, żeby zostali jeszcze kilkanaście minut na parkiecie i na przykład oklaskami nagrodzili świętujących brązowe krążki czempionatu Polaków.

Z drugiej strony, rozczarowaniu Francuzów nie można się dziwić. Po nieudanych kwalifikacjach olimpijskich (przegrana 0:3 z reprezentacją Polski w Gdańsku), Trójkolorowi chcieli przed własną publicznością zrewanżować się i zdobyć złoty medal mistrzostw Starego Kontynentu.

W paryskiej hali najpierw przegrali jednak półfinałowe starcie z Serbią 2:3. Po tym meczu nie zdążyli się odbudować przede wszystkim mentalnie i w pojedynku o brąz z reprezentacją Polski nie wygrali nawet seta. Tym samym zajęli najmniej lubiane przez sportowców 4. miejsce.

Z kolei Polacy odebrali brązowe krążki. Co ciekawe, nie stanęli jednak na podium, a na... dywanie (o czym więcej piszemy TUTAJ). A jak wyglądają medale, które w sobotni wieczór zawisły na szyjach polskich siatkarzy, możesz zobaczyć TUTAJ.