PlusLiga. VERVA Warszawa Orlen Paliwa - Aluron Virtu CMC: zawiercianie bez szans w starciu z liderem

Siatkarze VERVY Warszawa Orlen Paliwa w meczu 18. kolejki PlusLigi w trzech setach pokonali zespół Aluronu Virtu CMS Zawiercie. Tym samym utrzymali dwupunktową przewagę nad drugą drużyną w tabeli mistrzostw Polski.

Piotr Woźniak
siatkarze VERVY Warszawa Orlen Paliwa w bloku PAP / Leszek Szymański / Na zdjęciu: siatkarze VERVY Warszawa Orlen Paliwa w bloku
Siatkarze z Zawiercia w pierwszym secie długo walczyli z liderem PlusLigi jak równy z równym. Jednak kiedy w polu zagrywki znalazł się Bartosz Kwolek, siły jego serwisu nie potrafił zneutralizować Krzysztof Andrzejewski (10:8) i po chwili o czas poprosił Mark Lebedew. Gospodarze w pełni kontrolowali przebieg inauguracyjnej partii, a autowy serwis Arshdeepa Dosanjha przyniósł prowadzenie w meczu warszawianom (25:20).

Doświadczenie i spokój na boisku przemawiał na korzyść zespołu ze stolicy. Czujnym obserwatorem boiskowych wydarzeń okazał się także Andrea Anastasi, który sprawdził czy piłka przy próbie obrony zawiercian nie dotknęła parkietu. Miał rację, co jeszcze podniosło morale gospodarzy, pewnie zmierzających po dwusetowe prowadzenie (17:13). Błąd Marcina Walińskiego ostatecznie przekreślił szansę kolegów na pogoń za wynikiem w drugiej partii (25:21).

Atak Malinowskiego po ostrym skosie oraz punktowa zagrywka, stawiającego wszystko na jedną kartę w tym elemencie, atakującego Aluronu Virtu CMC Zawiercie, mogły zwiastować emocje w tym spotkaniu. Tym bardziej, że gdy w boisku nie zmieścił się Nowakowski tablica wyników wskazywała rezultat 3:6. Jednak na dystansie całego seta Udrys i Kwolek byli na skrzydłach zabójczo skuteczni. Po bloku Białorusina i "czapie" Nowakowskiego o drugi czas poprosił Australijczyk (15:10). Warszawianie w niedzielny wieczór po asie serwisowym Brizarda mógł zameldować trenerowi wykonanie zadania (25:19).

VERVA Warszawa Orlen Paliwa  - Aluron Virtu CMC Zawiercie 3:0 (25:20, 25:21, 25:19)

VERVA: Udrys, Nowakowski, Tillie, Kwolek, Brizard, Niemiec, Wojtaszek (libero).

Aluron: Malinowski, Dosanjh, Czarnowski, Kania, Ferreira, Penczew, Andrzejewski (libero) oraz Waliński, Lipiński.

MVP: Kevin Tillie  (VERVA Warszawa Orlen Paliwa).

Czy będzinianie zdołają urwać punkty liderowi?