Lider PlusLigi pokonał kolejną przeszkodę

Na dodatek lider zrobił to najszybciej jak było możliwe. Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle odniosła zwycięstwo 3:0. GKS Katowice kilkakrotnie przycisnął, ale nie potrafił odebrać gospodarzom ani jednego seta.

siatkarze Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle WP SportoweFakty / Monika Pliś / Na zdjęciu: siatkarze Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle
Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle wystartowała planowo w Lidze Mistrzów. Z OK Merkurem Maribor wygrała w trzech setach, a słoweńska drużyna w ani jednym nie przebiła się przez granicę 20 małych punktów. Dlatego konieczność wyjścia na boisko w piątek po środowym meczu nie stanowiła dużego problemu dla wicemistrza Polski. GKS zamierzał wyżej niż Merkur zawiesić poprzeczkę kędzierzynianom.

Plan planem, ale ZAKSA nie chciała dopuścić przeciwnika do głosu. W intensywnym okresie pilnuje każdego seta i w pierwszym odniosła zwycięstwo 25:18. W podstawowym składzie faworyta byli między innymi Łukasz Kaczmarek, Kamil Semeniuk oraz Aleksander Śliwka. Ta ekipa kontrolowała wydarzenia na boisku, a Śliwka pracował na nagrodę MVP.

Druga partia była bardziej wyrównana. GKS zaryzykował i nieco utemperował liderów kędzierzynian. W końcówce przerwy na żądanie obu szkoleniowców, którzy starali się starannie przygotować każdą akcję. Trener katowiczan nie mógł jednak przewidzieć błędu serwisowego przy piłce setowej dla faworyta. Po nieudanej zagrywce Kamila Drzazgi zrobiło się 25:23 dla ZAKSY.

Zapobiegliwi gospodarze nie chcieli dopuścić do nerwowej końcówki w trzecim secie. Dlatego otworzyli go prowadzeniem 4:0. GKS musiał natychmiast ruszyć do pościgu i niebawem było już 6:6. Przy wyniku 10:8 dla przyjezdnych była przerwa na żądanie Gheorge Cretu. Minuta wystarczyła na przebudzenie zespołu, który zamknął mecz wynikiem 25:19 w trzecim secie.

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - GKS Katowice 3:0 (25:18, 25:23, 25:19)

ZAKSA: Smith, Kaczmarek, Semeniuk, Huber, Janusz, Śliwka, Shoji (libero) oraz Kluth, Kozłowski

GKS: Rousseaux, Kania, Jarosz, Quiroga, Hain, Ma'a, Mariański (libero) oraz Drzazga, Kogut, Domagała

MVP: Aleksander Śliwka (ZAKSA)