• 30:28
  • 25:22
  • 25:19
Dziękujemy za udział w relacji i zapraszamy na kolejne.
Końcówka tego seta do zapomnienia w wykonaniu Biało-Czerwonych. Poza nią Polacy rozegrali najlepszy mecz w tegorocznej Lidze Światowej. Forma podopiecznych Stephane'a Antigi nadal jest daleka od optymalnej, ale kolejny krok ku jej poprawie został zrobiony.
Rafał Buszek zablokowany! Francuzi wygrywają mecz za trzy punkty i wywalczyli awans do Final Six w Krakowie!
Francuzi pozwalają już sobie teraz na siatkarską zabawę. Kolejny skuteczny atomowy atak Earvina Ngapetha.
Tym razem na popisał się Grzegorz Łomacz. Mateusz Bieniek wrzucony w blok i rośnie przewaga rywali.
Earvin Ngapeth skończył atak w kontrze. O drugi, być może ostatni już w tym meczu czasu, poprosił Stephane Antiga.
Atakował Rossard, a teraz od kilku akcji polscy blokujący nie mogą zatrzymać Trevora Clevenota.
30 sekund przerwy kompletnie nie wybiło z rytmu Thibaulta Rossarda, który posłał na polską stronę kolejnego asa serwisowego.
Punktowa kontra Francuzów. Szybko grę przerwał Stephane Antiga, który przywołał swoich zawodników do siebie na krótką rozmowę.
Kolejny spektakularny atak, tym razem z drugiej linii, Earvina Ngapetha. Tymczasem u Trójkolorowych podwójna zmiana, wchodzą Antonin Rouzier i Pierre Pujol.
Michał Kubiak w ataku z drugiej linii na granicy błędu, ale wcześniej Francuzi dotknęli siatki.
Ciężar zdobywania punktów po stronie gospodarzy znów został przerzucony na Thibault Rossarda.
Z sytuacyjnej piłki świetnie zaatakował Dawid Konarski.
Benjamin Toniutti zagrał na przełamanie i tym razem Thibault Rossard już nie pomylił się w ataku.
Dobra zagrywka Łomacza, po której Toniutti nie mógł zgubić bloku. Thibault Rossard chcąc ominąć dłonie przeciwników na siatce posłał piłkę w aut.
Francuzi pewnie przyjmują flot Nowakowskiego i z całej siły i co ważniejsze skutecznie zaatakował Earvin Ngapeth.
Kolejny błąd na zagrywce... tym razem pomylił się Rafał Buszek.
Fatalnie od trzeciego seta wykonują Biało-Czerwoni zagrywki. Na krótkim dystansie Polacy popełnili już ponad 10 błędów w tym elemencie.
Polacy po punktowym ataku Konarskiego szybko uciekają z ustawienia gdy serwuje Thibault Rossard.
Tym razem nie ma już żadnych wątpliwości. Na lewym skrzydle potrójny polski blok zatrzymał Trevora Clevenota.
Sędziowie orzekli, że Trevor Clevenot nie trafił w boisko. Wideoweryfikacja wykazała jednak, że piłka zahaczyła o końcową linię parkietu.
Świetnie rozegranie, kolejne w tym meczu, Łomacza. Z drugiej linii siatkarskiego gwoździa wbił tym razem Rafał Buszek.
Rafał Buszek popełnił błąd w przyjęciu, ale w kolejnej akcji ze środka nie pomylił się Mateusz Bieniek.
W ataku ze środka punkt zdobył Kevin Le Roux.
Michał Kubiak skutecznie w ataku, a tymczasem Polacy wrócili do gry na dwóch libero.
Earvin Ngapeth jak już atakuje to robi to bardzo widowisko. Tym razem przyjmujący wbił siatkarski gwóźdź tuż za polską siatkę. Polacy sprawdzali czy piłka trafiła w boisku, ale challenge potwierdził werdykt arbitrów.
Piotr Nowakowski zapunktował ze środka.
Obrona nie jest już największą piętą achillesową Polaków. W tej chwili podstawowy kłopot stanowią kolejne pomyłki w polu zagrywki.
Rafał Buszek nie skończył kontrataku, a Thibault Rossard trzeci raz nie pomylił się.
Thibault Rossard najpierw podbity, a przy próbie ponowienia ataku nie trafił już w boisko.
Tym razem Kevinowi Le Roux z pomocą przyszła siatka. Po zagrywce środkowego piłka zatańczyła na taśmie i wpadła w niepilnowaną część polskiego pola.
W kolejnej akcji Earvin Ngapeth najpierw świetnie przyjął, a potem wykonał jeszcze lepszy atak.
Earvin Ngapeth pomylił się w polu zagrywki.
Rozpoczynamy czwartą odsłonę meczu. W ataku zapunktował od razu Dawid Konarski. W stosunku do poprzedniego seta trenerzy nie dokonali zmian w podstawowych szóstkach.
Trzecia partia także była bardzo wyrównana. Tym razem Biało-Czerwoni pogrążyli się tuż po drugiej przerwie technicznej, kiedy na cztery kolejne zagrywki aż trzy posłali w siatkę i uniemożliwili sobie odrobienie dwupunktowej straty.
Francuzi przyjęli bardzo mocną zagrywkę Kubiaka, a kropkę nad ich triumfem w tym secie postawił Thibault Rossard.
Michał Kubiak skończył po przerwie atak z lewego skrzydła. Na wszelki wypadek Laurent Tillie postanowił wybić Polaków z rytmu i przywołał swoich podopiecznych do siebie.
Thibault Rossard poczekał w bloku na Konarskiego i zatrzymał polskiego atakującego. O czas prosi Stephane Antiga.
Polacy ofiarnie w obronie, ale nie zdołali podbić ataku Earvina Ngapetha.
Grzegorz Łomacz znów odważniej gra środkiem. Tym razem zapunktował Mateusz Bieniek.
Kolejny błąd Polaków w zagrywce, tym razem Nowakowskiego. Błędy w tym elemencie pogrążają teraz przyjezdnych.
Piotr Nowakowski nie skończył ataku. W kontrze piłka powędrowała do Ngapetha, który nie pomylił się w ataku.
W zagrywce pomylił się Dawid Konarski. W kolejnej akcji po dobrym przyjęciu Grzegorz Łomacz skutecznie uruchomił na środku Nowakowskiego.
Kevin Le Roux kolejny raz myli się na zagrywce, ale na razie nie zmienił swojego serwisu z wyskoku na flota.
Michał Kubiak przyjął potężną zagrywkę Ngapetha, a kolejnym skutecznym zbiciem w ataku popisał się Dawid Konarski.
W kolejnej akcji technicznym zagraniem popisał się w kontrze Rafał Buszek.
Po przerwie Polacy szybko zrobili przejście. Z lewego skrzydła zapunktował Dawid Konarski.
Michał Kubiak chciał sprytną kiwką pokonać Earvina Ngapetha, ale kontrowersyjny przyjmujący nie dał się zaskoczyć i zablokował polskiego kapitana.
Najsłabiej na razie prezentuje się gra Biało-Czerwonych w obronie. Tym razem przyjezdni nie podbili prostego plasu Thibault Rossarda.
Dawid Konarski nie ściągnął piłki tylko zaatakował skutecznie po kierunku.
Wyczyn francuskiego przyjmującego powtórzył Piotr Nowakowski.
Trevor Clevenot pomylił się w zagrywce.
Cały czas widowisko w hali Nancy może się podobać. Michał Kubiak nie wstrzymał ręki w ataku w kontrze i była to słuszna decyzja.
Nowy atakujący Asseco Resovii Rzeszów ma także sporo szczęścia. Po bloku na nim Thibault Rossard znów zapunktował w ataku, a w kolejnej akcji popisał się szczęśliwym asem serwisowym.
Można powiedzieć wreszcie! Polacy zatrzymali na siatce Thibaulta Rossarda.
Kevin Le Roux wybronił atak Konarskiego, a w kontrze zapunktował Trevor Clevenot.
Odważnie Jenia Grebennikov ustawił się w obronie, ale ostatecznie nie podbił mocnego ataku Bieńka.
Thibault Rossard jeśli nie nadepnie na linię trzeciego metra praktycznie nie myli się dzisiaj w ataku.
Rafał Buszek nie przestaje zadziwiać w sobotę. Pojedynczy blok na Earvinie Ngapeth polskiego przyjmującego!
Świetna, szybka piłka od Łomacza na prawe skrzydło, którą pewnie skończył Michał Kubiak.
Po raz drugi w sobotnim pojedynku Thibault Rossard przekroczył linię trzeciego metra.
Polacy zgubili rytm w ataku, ale przy drugiej okazji Rafał Buszek pewnie zaatakował z szóstej strefy.
Po ataku Konarskiego kibicom mogły zadrżeć serca, ale ostatecznie atakujący ZAKSY zmieścił piłkę w końcową część pola przeciwników.
Earvin Ngapeth świetnie wybronił atak Buszka, ale przy wyskoku do piłki w kontrze, na szczęście niegroźnie, poślizgnął się Thibault Rossard, co uniemożliwiło mu wykonanie ataku.
Grzegorz Łomacz przyspieszył teraz piłkę na lewe skrzydło, a Rafał Buszek pewnie obił ręce blokujących rywali.
Polacy dwukrotnie podbijali ataki rywali, ale za każdym razem "za darmo" oddawali piłkę. W końcu Earvin Ngapeth zaatakował skutecznie.
Francuzi szybko mieli okazję wyjść na dwupunktowe prowadzenie, ale ataku w kontrze nie wykorzystał Earvin Ngapeth. Decyzję sędziów, że przyjmujący zaatakował w aut, potwierdziła wideoweryfikacja.
Rozpoczynamy trzecią odsłonę. Na boisku po polskiej stronie zostają Dawid Konarski i Mateusz Bieniek.
Kibice w hali Nancy i przed telewizorami obserwują na razie bardzo interesujący pojedynek. Polacy pokazują, że ich forma rośnie. Świetną partię rozegrał Rafał Buszek. Przyjmującemu show zgarnia na razie jednak Thibault Rossard, który po zmianie Antonina Rouziera zarówno w ataku jak i polu zagrywki spisuje się fantastycznie.
Thibault Rossard za nic ma sobie fakt, że w przyszłym sezonie zagra w polskiej lidze. Przy kolejnej piłce setowej dla Francuzów znów nie zwolnił ręki w zagrywce i kolejnym asem rozstrzygnął partię.
Thibault Rossard nie zwalnia tempa. Tym razem zapunktował w polu zagrywki.
Biało-Czerwoni mieli szansę na kolejną kontrę, ale znów zagrali zbyt nerwowo w obronie.
Świetna kontra Polaków, którą zakończył mocnym atakiem z lewego skrzydła Rafał Buszek.
Nieudana seria w polu zagrywki Kevina Le Roux trwa w najlepsze.
Polacy nie mają sposobu na zatrzymanie w bloku Thibaulta Rossarda. Być może lekarstwo na jego ataki ma Stephane Antiga, który właśnie przy czwartej piłce setowej Francuzów poprosił o czas.
Paweł Zatorski fantastyczny paradą obronną przyjął piłkę, która po zagrywce Ngapetha zatańczyła na siatce, a z prawego skrzydła zapunktował Dawid Konarski.
Kevin Le Roux wciska nam piłkę, ale po chwili znów ze środka punktują Polacy, tym razem Mateusz Bieniek.
Może imponować także gra Grzegorza Łomacza. Kolejne świetne przyjęcie w polskim zespole i na środku efektywnie uruchomiony Piotr Nowakowski.
Polacy nie mają sposobu na zatrzymanie Thibault Rossarda.
Rafał Buszek na razie jest dzisiaj nie do poznania. As serwisowy tego siatkarza.
Skuteczna przesunięta krótka zagra z Nowakowskim.
Dawid Konarski chciał zagrać skrót, ale piłka wylądowała na taśmie.
Biało-Czerwoni byli już w opałach, ale w kontrze linię trzeciego metra przekroczył Thibault Rossard.
Kevin Le Roux, który dysponuje mocną zagrywką, dzisiaj na razie nie wyrządza wiele krzywdy polskiemu zespołowi w tym elemencie.
Biało-Czerwoni mieli szansę w kontrze, ale znów seria prostych błędów po naszej stronie.
W hali Nancy trwa siatkarska wymiana ciosów. Świetnie rozprowadzony blok i punktuje w ataku Buszek.
Dawid Konarski zdecydowanie lepiej zastępuje dzisiaj Kurka niż w piątek. Pewny atak z prawego skrzydła polskiego atakującego.
Michał Kubiak nie miał łatwej piłki, ale świetnie wykorzystał blok rywali.
Jenia Grebennikov miał problemy z przyjęciem zagrywki Buszka, ale niedokładność libero świetnie nadrobił mocnym atakiem Thibault Rossard.
Earvin Ngapeth zatrzymany potrójnym blokiem!
Polacy byli bliscy zatrzymania Trevora Clevenota, ale przyjmującym przedarł się przez ręce blokujących.
Po przerwie Thibault Rossard pomylił się w zagrywce.
Niewykorzystane okazje się mszczą. Chwilę po błędach Nowakowskiego asem serwisowym popisał się nowy nabytek Asseco Resovii Rzeszów Thibault Rossard.
Piotr Nowakowski dwukrotnie nie wykorzystał na siatce piłki przechodzącej!
Sinusoida w drugim secie trwa. Kolejna kontra Biało-Czerwonych zakończona punktowym atakiem Konarskiego i o czas poprosił Laurent Tillie.
Grzegorz Łomacz nie chce być gorszy od Toniuttiego. Tym razem świetnie rozegranie Polaka wykorzystał Rafał Buszek.
W końcu zadziałał polski blok. Trevor Clevenot chciał obić ręce Polaków, ale ci zachowali się bardzo czujnie.
Francuzi łapią wiatr w żagle. Świetnie rozegranie Toniuttiego i Earvin Ngapeth na czystej siatce nie mógł pomylić się.
Rafał Buszek świetnie przyjął zagrywkę Ngapetha. Możdżonek zaatakował w aut, co wykazał wideoweryfikacja. Za Możdżonka na boisku pojawił się Mateusz Bieniek.
Tym razem Michał Kubiak już skutecznie.
Od dobrych dwóch minut świetnie funkcjonuje francuski blok. Po raz kolejny Michał Kubiak nie był w stanie przedrzeć się przez dłonie rywali.
Przez blok nie przedarł się także Michał Kubiak i o czas poprosił Stephane Antiga.
Zablokowany został Bartosz Kurek i także w polskim zespole nastąpiła zmiana na tej pozycji. Na parkiet wszedł Dawid Konarski.
Popularny siatkarski hak w wykonaniu Earvina Ngapetha. Z boiska schodzi Antonin Rouzier, a jego miejsce Thibault Rossard.
Tymczasem w polskim zespole od drugiego seta naprzemiennie na pozycji libero grają Paweł Zatorski i Damian Wojtaszek.
Chwilowy kryzys Polaków w grze z pierwszej akcji. Na szczęście, z punktu widzenia przyjezdnych, kontry nie wykorzystał Antonin Rouzier.
Bartosz Kurek minimalnie, ale jednak pomylił się w ataku z prawego skrzydła.
W kolejnej akcji Rafał Buszek już skutecznie na lewym skrzydle.
Polscy obrońcy mieli sporo czasu na reakcje po bloku na Buszku, ale jednak spóźnili się z interwencją.
Niezbyt dokładnej wystawy Toniuttiego nie naprawił Antonin Rouzier, który pomylił się w ataku po skosie.
Grzegorz Łomacz sięgnął piłkę na rozegraniu i wystawił do Nowakowskiego, który na razie gra bardzo skutecznie.
Paweł Zatorski świetnie przyjął potężną zagrywkę Kevin Le Roux, a Bartosz Kurek znalazł w ataku po skosie ręce rywali w bloku.
W piątek Earvin Ngapeth był liderem swojej drużyny. W sobotę przyjmujący nie gra na razie najlepiej. Błąd na zagrywce tego siatkarza.
W kontrze zapunktował nie kto inny jak Michał Kubiak.
Dobre przyjęcie, które także było atutem Polaków w poprzednim secie, i pewnym atakiem popisuje się Marcin Możdżonek.
Przed drugim setem obaj szkoleniowcy nie zdecydowali się na zmiany w podstawowych zestawieniach. Od zagrywki rozpoczyna Benjamin Toniutti.
Gra Biało-Czerwonych w premierowej partii mogła podobać się. Podopieczni Stephane'a Antigi tym razem ustrzegli się prostych błędów w samej końcówce seta i wytrzymali twardą grę z rywalami. Świetny mecz rozgrywa na razie Michał Kubiak, który od drugiej przerwy technicznej był niemal nie do zatrzymania w ataku.
Po czasie Grzegorz Łomacz wykonał trudną zagrywkę. Earvin Ngapeth przyjął nad siebie, a po chwili jeszcze pogłębił swój błąd, atakując w antenkę.
Michał Kubiak show we Francji! Kolejny punkt polskiego kapitana w kontrze i o jeszcze jedną przerwę poprosił Laurent Tillie.
Marcin Możdżonek nie skończył ataku, ale drugą szansę wykorzystał Michał Kubiak. Koniec podwójnej zmiany po stronie Francuzów.
Michał Kubiak nie miał łatwej piłki na lewym skrzydle, ale skończył kolejny atak.
Łatwa piłka po plasie Earvina Ngapetha wpada w polskie pole.
Na szczęście z punktu widzenia polskich kibiców coraz lepiej w ataku odnajduje się Bartosz Kurek.
Skuteczna akcja Polaków w ofensywie, ale po chwili na zagrywce myli się Bartosz Kurek.
Biało-Czerwoni byli bliscy podbicia ataku Rouziera. Podwójna zmiana u Francuzów. Na parkiet weszli Pierre Pujol i Thibault Rossard.
Dobry mecz w przyjęciu i ataku rozgrywa na razie Rafał Buszek.
Po chwili przerwy Rouzier wstrzymał rękę w ataku i technicznym zbiciem zdobył punkt.
Kolejna trudna zagrywka kapitana Biało-Czerwonych. Polacy mają czas na ustawienie skutecznego bloku i przez ich ręce nie przedarł się Antonin Rouzier. O czas poprosił zatem Laurent Tillie.
Bartosz Kurek w końcu skutecznie w kontrze. W polu zagrywki cały czas Michał Kubiak.
Pierwszy raz w tym meczu skutecznie w ataku ze środka zaprezentował się Marcin Możdżonek.
Blok na Kubiaku podziałał na polskiego przyjmującego jak płachta na byka. Trzeci kolejny punkt tego siatkarza z lewego skrzydła.
Złe przyjęcie w polskim zespole, ale Michał Kubiak nadrobił błąd skutecznym atakiem.
Kevin Le Roux zdobywa punkt mimo podwójnego bloku Polaków.
Michał Kubiak szybko wyciągnął wnioski z poprzedniej nieudanej akcji i skutecznie kiwnął w środek boiska rywali.
Najmniejszy na boisku wcale nie oznacza, że słabszy. Michał Kubiak nadział się na blok Toniuttiego i jeszcze przed drugą przerwą techniczną o czas poprosił Stephane Antiga.
Zablokowany Bartosz Kurek i gotowy do zmiany jest już Dawid Konarski.
Najlepsza na razie akcja Biało-Czerwonych w tym meczu. Na kontrze kompletnie zgubił blok Grzegorz Łomacz, a Nowakowskiemu nie pozostało nic innego jak umieścić piłkę w boisku.
Polacy mają problemy ze skończeniem pierwszego ataku i natychmiast wykorzystują to rywale. Pewnie w kontrze zaatakował Earvin Ngapeth.
Potężna zagrywka Kurka, ale autowa.
Bartosz Kurek, podobnie jak w piątek, na razie nie błyszczy w ataku. Podstawowy atakujący Polaków podbity, a w kontrze zapunktował młody Clevenot.
Kevin Le Roux na razie nie może wstrzelić się zagrywką. Drugi z rzędu błąd tego siatkarza w polu zagrywki.
Świetna postawa w defensywie Polaków. Najpierw Biało-Czerwoni podbili atak z piłki przechodzącej Rouziera, a chwilę później zablokowali Trevora Clevenota, który zastępuje w meczu, mającego problemy z kolanem, Kevina Tillie.
Wymiana siatkarskich ciosów pomiędzy Kubiakiem i Ngapethem trwa w najlepsze.
Potężny, widowiskowy i przede wszystkim skuteczny atak ze skrzydła Earvina Ngapetha.
W piątek na barkach Kubiaka spoczywała ofensywa Polaków. W sobotę kapitan reprezentacji Polski także dobrze rozpoczyna na siatce.
Piotr Nowakowski za drugim razem już bezbłędny w ataku.
Błąd dotknięcia siatki Polaków, w kolejnej akcji zablokowany Piotr Nowakowski.
Trójkolorowi rozpoczęli mecz zdekoncentrowani. Świetne rozegranie na środek Toniuttiego zmarnował Nicolas Le Goff posyłając piłkę w aut.
Kolejny błąd Francuzów na zagrywce, tym razem Rouziera.
W kolejnej akcji Kevin Le Roux myli się na zagrywce, a chwile później w kontrze zapunktował Rafał Buszek.
Michał Kubiak rozpoczyna mecz od zepsutej zagrywki.
Stephane Antiga w porównania do spotkania piątkowego z Brazylią dokonał dwóch zmian na pozycji środkowych. Mecz z Francją rozpoczęli Piotr Nowakowski i Marcin Możdżonek a nie Karol Kłos i Mateusz Bieniek.
Wyjściowe składy: Francja: Ngapeth, Toniutti, Rouzier, Le Goff, Clevenot, Le Roux, Grebennikov (libero) Polska: Kubiak, Łomacz, Kurek, Nowakowski, Buszek, Możdżonek, Zatorski (libero)
Zespoły Polski i Francji zakończyły już rozgrzewkę. Czas na hymny narodowe, a później prezentacje wyjściowych szóstek.
W pierwszym sobotnim spotkaniu grupy H1 w Nancy Brazylia męczyła się z Belgią, ale ostatecznie wygrała 3:2. Podopieczni Bernando Rezende wykorzystali tym samym drugą porażkę w Lidze Światowej Serbów (w sobotę 0:3 z Argentyną) i awansowali na pierwsze miejsce w głównej tabeli.
Seria prostych błędów pod koniec premierowej i drugiej odsłony spowodowała jednak, że podopieczni Stephane'a Antigi przegrali 0:3 z Brazylią. Jeśli jednak nasi reprezentanci z Francją zagrają tak jak przez większą część inauguracyjnej partii z Canarinhos, wówczas będą mieli szansę zrewanżować się rywalom za porażkę 0:3 przed tygodniem w Łodzie.
Biało-Czerwoni, z racji gospodarza, są pewni awansu do turnieju finałowego. Na razie gra Polaków, czego można było spodziewać się, jest jednak daleka od ideału. W piątek w Nancy w pierwszym i drugim secie było jednak widać, że reprezentanci pomału schodzą z obciążeń treningowych i zyskują większe czucie piłki.
Trójkolorowi, by już w sobotę być pewnym wyjazdu do Krakowa, muszą zdobyć dwa punkty. Tym samym jakiekolwiek zwycięstwo z Polakami zapewni podopiecznym Laurenta Tillie Final Six.
W piątek na inaugurację turnieju Brazylijczycy 3:0 pokonali Polaków, co zapewniło im awans do Final Six w Krakowie. Z kolei milowy krok, ku turnieju finałowemu uczynili Francuzi, pokonując 3:0 Belgów.
Turniej grupy H1 odbywa się we francuskim Nancy, w którym oprócz gospodarzy i Polaków rywalizują także zespoły Brazylii i Belgi.
Witamy w sobotnie popołudnie. Rozpoczynamy relację z meczu reprezentacji Polski z Francją w ramach 2. kolejki grupy H1 w Lidze Światowej.