Sensacja w mistrzostwach Japonii. Kasai też skakał

Ryoyu Kobayashi znalazł swojego pogromcę w konkursie letnich mistrzostw Japonii na skoczni normalnej w Hakubie (HS 98). Triumfował Ren Nikaido.

PS
Noriaki Kasai WP SportoweFakty / Jakub Janecki / Na zdjęciu: Noriaki Kasai
Ren Nikaido już w kwalifikacjach do konkursu letnich mistrzostw Japonii na skoczni normalnej w Hakubie uzyskał najwyższą notę i ustawił się w gronie faworytów do złotego medalu.

21-latek w piątek nie znalazł swojego pogromcy. W pierwszej serii poszybował 97,5 metra i na półmetku wyprzedzał Ryoyu Kobayashiego (94,5 m) o 1,2 punktu. Trzeci na tym etapie był Yuken Iwasa (96,5 m).

W finale Nikaido jeszcze się poprawił. Skokiem na 98,5 metra przypieczętował tytuł mistrza Japonii. Srebro wywalczył Kobayashi, ale do triumfatora stracił w sumie sześć punktów. Na najniższy stopień podium wdrapał się Ryota Yamamoto (88 i 96 m).

Niespodziewanie słabo spisał się 13. zawodnik klasyfikacji generalnej Pucharu Świata 2021/22 - Yukiya Sato. Najpierw ledwo zakwalifikował się do finałowej serii (78,5 m), a ostatecznie został sklasyfikowany na 22. lokacie (85 m w finale).

W zawodach nie zabrakło też legendy japońskich skoków, Noriakiego Kasaiego. Ten jednak uzyskał tylko 71,5 m i zajął dopiero 40. miejsce.