"Niesamowity", "dominator". Co za słowa o Kubackim!

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP / Grzegorz Momot / Na zdjęciu: Dawid Kubacki
PAP / Grzegorz Momot / Na zdjęciu: Dawid Kubacki

Dawid Kubacki z kolejnym zwycięstwem w Pucharze Świata! Lider klasyfikacji generalnej był najlepszy w niedzielnym konkursie w Engelbergu. Wraz z Piotrem Żyłą dał kibicom i ekspertom wiele radości.

Dawid Kubacki ponownie umocnił się na pozycji lidera klasyfikacji generalnej Pucharu Świata w skokach narciarskich. Polak był najlepszy w niedzielnym konkursie w Engelbergu. Oprócz niego na podium stanęli Manuel Fettner i Anze Lanisek.

Piąte miejsce zajął Piotr Żyła, natomiast pozostali reprezentanci Polski nie zdołali awansować do drugiej serii. Na fatalne warunki trafił Kamil Stoch, w "30" zabrakło także Aleksandra Zniszczoła i Jakuba Wolnego. W kwalifikacjach przepadł Tomasz Pilch, a zdyskwalifikowany został Paweł Wąsek.

Kubacki i Żyła zdecydowanie poprawili humory polskim kibicom i ekspertom. "Dawid Kubacki może już ze spokojem piec placki. Kolejna wygrana lidera PŚ!" - skomentował Piotr Bąk.

"Dominatorem" nazwał Dawida Kubackiego Łukasz Jachimiak. "Dawać ten Turniej Czterech Skoczni" - dodał dziennikarz.

"Kubacki jest niesamowity" - ocenił Karol Cześnik, który dodał także, że rywalizacja w zbliżającym się Turnieju Czterech Skoczni pomiędzy Polakiem a Anze Laniskiem zapowiada się interesująco.

"Polak pojedzie na Turniej Czterech Skoczni jako główny kandydat do zwycięstwa" - napisał Adrian Lozio. Przypomnijmy, że Kubacki wygrał już te zmagania w sezonie 2019/2020.

Dawid Kubacki zrównał się liczbą zwycięstw w Pucharze Świata z takimi zawodnikami jak Masahiko Harada czy Toni Nieminen.

Kamil Stoch nie awansował do drugiej serii w Engelbergu po raz pierwszy od... 14 lat. Wtedy dwukrotnie upadł w kwalifikacjach - zauważył Dominik Formela.

Sporą niespodziankę sprawił Erik Belshaw. 18-letni Amerykanin w sobotę zadebiutował w konkursie, a w niedzielę zdobył pierwsze punkty - był 24.

22 grudnia o godz. 16:30 odbędą się Mistrzostwa Polski, a tydzień później wystartuje Turniej Czterech Skoczni, w którym Biało-Czerwoni powinni powalczyć o najwyższe cele.

Czytaj także:Niemiec zdeklasował konkurencję. Przyzwoity występ Polaków w Pucharze KontynentalnymNa własne życzenie. To dlatego Paweł Wąsek został zdyskwalifikowany

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Czy Dawid Kubacki zostanie mistrzem Polski?