Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Skoki

Plan Małysza wchodzi w życie. Pierwsi zawodnicy PZN już skorzystali

Co, jeżeli kariera sportowca nie toczy się tak, jak sobie zaplanuje? Co wtedy? Adam Małysz wdraża swój plan dla skoczków narciarskich, ale nie tylko. Chodzi o wszystkich pod skrzydłami PZN.

Krzysztof Kaczmarczyk
Krzysztof Kaczmarczyk
Adam Małysz WP SportoweFakty / Na zdjęciu: Adam Małysz
- Cały czas w PZN walczymy o to, by pomóc skoczkom - przyznał w rozmowie z Interią Adam Małysz, prezes PZN, a w przeszłości znakomity skoczek narciarski.

Tym razem nie chodzi jednak o pomoc w trakcie kariery, czyli sprzęt, sponsorów, trenerów, odpowiednie zaplecze. PZN chce zadbać o tych, którym sportowo nie powiodło się najlepiej, a ich kariera stanęła na zakręcie. O co dokładnie chodzi?

- Ostatnio prowadzimy poważne rozmowy z Wojskiem Polskim i jest szansa, że uda nam się porozumieć - dodał Małysz.

ZOBACZ WIDEO: Pamiętasz serbską gwiazdę?! 35-latka zachwyca urodą

45-latek ma plan na to, żeby skoczkowie, którzy zdecydują się zrezygnować ze skakania z powodu braku sukcesów, nie zostali na lodzie bez pieniędzy na życie. Pomysł "urodził się" już jakiś czas temu.

Na czym polegał? Chodziło o zatrudnienie w służbach mundurowych. I okazuje się, że plan Małysza wszedł w życie. Z informacji Interii wynika, że po bieżącym sezonie temat może ruszyć, a pierwszy skoczek może zostać żołnierzem. "Docelowo - na pierwszy ogień - ma pójść trzech" - czytamy. Jeden z nich znany, ale personaliów zdradzić nikt nie chciał.

Na razie do wojska trafili snowboardziści i biegacze narciarscy. Trzeba też dodać, że jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, skoczkowie będą musieli przejść specjalne przeszkolenie, co nie oznaczałoby jeszcze zatrudnienia. Wszystko musi potrwać i ma swoją kolejność.

Wszystko wytłumaczył Maciej Staręga. On sam jest jednym z tych, który znalazł się w Centralnym Wojskowym Zespole Sportowym. - Po przeszkoleniu trzeba czekać na to, aż się zwolni miejsce - przyznał i dodał, że wszystko trwa około roku.

Zobacz także:
"Ohyda". Norwegowie się nie patyczkują przed PŚ w Zakopanem
Legenda skoków zachwycona decyzją Stocha. Nie popełnił błędu Geigera

Oglądaj skoki narciarskie w Pilot WP!

Polub Sporty Zimowe na Facebooku
Zgłoś błąd
Komentarze (4)
 • yes Zgłoś komentarz
  Małysz ma nie tylko skoki, lecz odpowiada również za inne konkurencje! O niektórych może nawet nie wie. Od wojska może niech się odczepi. Może szykuje grupę na wyjazd na Ukrainę? a
  Czytaj całość
  może na Moskwe?
  • tomas68 Zgłoś komentarz
   Ambitny plan żerowania na cudzych plecach.
   • jotwu Zgłoś komentarz
    Małysz to niech lepiej nie planuje.Jego plany położyły kombinację norweską,a skoczkowie w ubiegłym sezonie ,lepiej nie mówić.
    Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
    ×
    Sport na ×