"Rewelacyjny". Po tym skoku wygrał kwalifikacje

Andreas Wellinger podczas czwartkowych kwalifikacji do premierowego konkursu Turnieju Czterech Skoczni Oberstdorfie nie miał sobie równych. Tylko spójrz na ten skok Niemca!

Małgorzata Boluk
Skok Andreasa Wellingera Twitter / Eurosport Polska / Skok Andreasa Wellingera
Po czwartkowych kwalifikacjach do pierwszego konkursu Turnieju Czterech Skoczni w Oberstdorfie nie mieliśmy powodów do zadowolenia. Polskich skoczków w pierwszej dziesiątce szukać na próżno (---> RELACJA).

Najlepszy wśród Biało-Czerwonych był Piotr Żyła, który zajął 26. miejsce. Dawid Kubacki uplasował się na 27. pozycji, Maciej Kot na 36., Kamil Stoch na 37., Aleksander Zniszczoł na 39., a Paweł Wąsek był 43.

Kwalifikacje do premierowych zawodów w ramach TCS wygrał Andreas Wellinger, który poszybował na 135 metr i uzyskał 151,4 pkt. - Rewelacyjny skok - podsumował jeden z komentatorów Eurosportu.

Po tej świetnej próbie Welliger wyprzedził w końcowej klasyfikacji swojego rodaka - Karla Geigera, który wylądował metr bliżej. Punktowa różnica była jednak niewielka, bo wynosiła raptem 0,4 pkt.

"Jest w formie, jest wiceliderem Pucharu Świata, jest w końcu zwycięzcą kwalifikacji w Oberstdorfie. Czy ten Turniej Czterech Skoczni będzie należał do Andie'ego Wellingera?" - czytamy na platformie X pod materiałem wideo opublikowanym przez Eurosport .